45 Bin TL Araç Kredisi 48 Ayda Kaç TL Taksitle Ödenir?

Taşıt kredisi faiz oranları da ekonomik dalgalanmadan etkilendi. Faiz oranları yükselirken Vakıfbank bu dönemde faiz değiştirmeyen bir kaç bankadan biri oldu. Araba almak için Vakıfbank'tan ikinci el araç kredisi kullanacaklara sunulan son maliyet tablosu yazımızda.

45 Bin TL Araç Kredisi 48 Ayda Kaç TL Taksitle Ödenir?
İkinci el araç alımları için bankaların sunduğu kredi oranları bahar döneminde ve yaz öncesinde daha çok araştırılıyor. Araba almak isteyenler hem fiyatların dengelenmiş olmasından hemde normalleşme süreci kapsamında araba almak istiyorlar.

Bu dönemde araç almak isteyenler için en önemli etmenlerin başında ise kredi faiz oranları geliyor. Mart ayının son haftasında değişen oranlara dair güncel durumu ve en uygun ödeme planını aktarıyoruz.

TAŞIT KREDİSİNDE FAİZ ORANLARI YÜKSELDİ

Araba alacaklar için taşıt kredisinde faiz oranları yükseldi. Ekonomide oluşan dalgalı süreç bankaların kredi faiz oranlarında yeni hamleler yapmasına neden oldu. Hemen hemen tüm özel bankalar araç alımlarına sundukları kredilerde maliyetleri artırdılar.

Devlet bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank ise müşterilerine sundukları oranları değiştirmediler. Bu süreçte en düşük faiz oranı Vakıfbank'ta bulunuyor. Banka daha önceden sunduğu avantajlı faiz oranını mart sonunda da koruyor.

45 BİN TL KREDİ İÇİN ÖDEME PLANI

Vakıfbank'ın sıfır ve ikinci el araç alımlarına sağladığı taşıt kredisi faiz oranı aylık yüzde 1.34 bandında bulunuyor. Banka müşterilerine alacakları aracın değerine göre 60 aya kadar vade uyguluyor. 120 bin TL'den ucuz araçlar için 60 ay, 120 bin TL ile 300 bin TL arası araçlar için ise 48 ay vade sağlanıyor.

Bankanın sunduğu bu oranlarla 120 bin TL'den daha pahalı bir araç alacak ancak 45 bin TL eksiği olan bir müşteri için oluşan ödeme planını hesapladık.

Vakıfbank'ın aylık yüzde 1.34 faiz oranıyla 45.000 TL ikinci el araç kredisi kullanacak ve ödemelerini 48 ay vade ile yapacak bir müşteri için aylık ödeme planı aşağıda yer aldığı gibi olacak. Ödemeler aylık 1353 TL taksitle yapılacak. 4 yıl sonra yapılacak toplam ödeme ise 71 bin TL olacak.DİĞER BANKALARIN FAİZ ORANLARI

Araba alacaklar için diğer bankaların sunduğu oranları da derledik. Vakıfbank'ın yüzde 1.34 aylık faiz oranıyla en düşük maliyete sahip olduğu listede ikinci sırada da bir diğer kamu bankası olan Ziraat Bankası bulunuyor. Ziraat Bankası müşterilerinin araç alımlarına yüzde 1.54 aylık faiz oranıyla kredi veriyor.

Faizsiz bankacılık kapsamında Vakıf Katılım Bankası'da 48 ay vadeli taşıt finansmanını aylık yüzde 1.55 kar payı oranıyla sağlıyor. Halkbank yüzde 1.56, Ziraat Katılım yüzde 1.58, Akbank yüzde 1.59, Denizbank ve Yapı Kredi yüzde 1.59 ve İş Bankası yüzde 1.60 faizle kredi veriyorlar.
Yorumlar (0)