5 Yıl Geri Ödemeli 100 Bin TL Araba Kredisinin Aylık Taksit Tutarı Kaç TL?

Yüksel limitle kredi kullanacaklar ve araba alacak olan vatandaşlar için kredi veren bankaların başında Türkiye Finans Katılım Bankası geliyor.

5 Yıl Geri Ödemeli 100 Bin TL Araba Kredisinin Aylık Taksit Tutarı Kaç TL?

Yüksel limitle kredi kullanacaklar ve araba alacak olan vatandaşlar için kredi veren bankaların başında Türkiye Finans Katılım Bankası geliyor. Faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında finansman olarak sunulan taşıt finansmanı, Eylül ayının ilk günlerinde en düşük oranıyla dikkat çekiyor. Bankanın bu özelliği ile finansman kullanacak olan müşteriler için ödeme tablosunu inceledik.

Kış dönemi gelmeden yaz sonu veya bahar aylarında araba almak isteyen vatandaşların ilk tercihi kredi ile alımlar. Bu kapsamda belli miktar peşin ödemenin yanı sıra borçlarını taksitle ödeyebilecek olan vatandaşlar ödemelerini uzun bir vadeye yayabilecekler. NE KADAR TAŞIT KREDİSİ KULLANABİLİRİM?Taşıt kredisi ile araba almak isteyen vatandaşlar için en önemli kredi özelliği başında kullanım limiti geliyor. Bu oran hemen hemen her banka için aynı olup arabanın ekspertiz değerine göre belirleniyor. Emlak365.com olarak bizlerde Türkiye Finans Katılım Bankası'nın finansman özelliklerine göre sunulan kredi limitini sizlerle paylaşıyoruz. Türkiye Finans Katılım Bankası müşterilerine alacakları arabanın ekspertiz değerine göre yüzde 70 oranı ve yüzde 50 oranda finansman imkanı sağlıyor. Bu oranların belirlenmesinde alınacak arabanın değeri önemli. Eğer müşteriler 120 bin TL'den daha ucuz bir araba alacaklarsa, alacakları arabanın değerinin 70'i için finansman kullanabilecekler. Bunun dışında 120 bin TL'den pahalı araçlar için ise finansman kullanım oranı yüzde 50 olacak. 100 BİN TL FİNANSMAN KULLANIMIİkinci el araba almak isteyen bir müşteri yüksek limitle finansman kullanmak istediğinde, ödemelerini en fazla 60 ay vade ile yapabilir. Bu çerçevede vatandaşlar 100 bin TL'lik bir finansman kullanmak istediklerinde ödeme planları şu şekilde olacak. 

Emlak365.com


Yorumlar (0)