60 Ay Ödeme Planıyla 90.000 TL İkinci El Araba Kredisi

İkinci el araç alımlarında en uzun taksit süreci 60 ay olarak uygulanıyor. Fiyatı 120.000 TL'den daha düşük olan araçlar için geçerli olan 5 yıllık ödeme planıyla araba almak isteyenler, bankaların sunduğu ödeme planlarını araştırıyorlar.En düşük faiz oranının dışında bankaların 60 aylık süreçte sundukları ödeme planı ve diğer ek özellikleri de merak eden müşteriler hangi arabalar için kredi kullanılabileceğini araştırıyorlar.

60 Ay Ödeme Planıyla 90.000 TL İkinci El Araba Kredisi
İkinci el araç alımlarında en uzun taksit süreci 60 ay olarak uygulanıyor. Fiyatı 120.000 TL'den daha düşük olan araçlar için geçerli olan 5 yıllık ödeme planıyla araba almak isteyenler, bankaların sunduğu ödeme planlarını araştırıyorlar.

En düşük faiz oranının dışında bankaların 60 aylık süreçte sundukları ödeme planı ve diğer ek özellikleri de merak eden müşteriler hangi arabalar için kredi kullanılabileceğini araştırıyorlar. Emlak365.com olarak tüm bu kredi özelliklerini aktarıyoruz.

HANGİ MODEL ARAÇLAR İÇİN İKİNCİ EL ARABA KREDİSİ KULLANILIR?

İkinci el araç alımlarında kredi kullanımın özel şartları bulunmaktadır. Bankalar müşterilerin alacakları aracın modeline ve markasına bakmadan kredi sağlarlar. Ancak alınacak aracın yaşı çok önemli. Bankalar yaşı yüksek olan eski model araçlar için kredi sağlamazlar.

Her banka kendisine özel koşullarla kredi olanağı sunar. Bazı bankalar ikinci el araç kullanım yaşı en fazla 5 yaş araçlar için uygulanır. Bazı bankalar 8 bazı bankalar ise 10 yaşına kadar olan araçlara kredi sağlarlar.

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Akbank, Şekerbank, HSBC Bank ve benzer özel bankaların tamamı 5 yaşına kadar olan araçlar için kredi sağlarlar. Eğer aracın yaşı daha büyükse ya vade sürecinden kısarak kredi sağlanır yada krediye onay verilmez.

İNG Bank müşterilerinin alacakları 8 yaşına kadar olan araçlar için kredi sağlarlar. Yapı Kredi Bankası ise 10 yaşına kadar olan ikinci el araçlar için kredi imkanı sunar.

60 AY VADELİ 90.000 TL 

Yukarıda yer alan tabloda ikinci el araç almak isteyenler için bankaların sunduğu güncel taşıt kredisi faiz oranları bulunmaktadır. Müşteriler 60 ay vade olanağı ile 90 bin TL kredi kullanmaları durumunda bankalar tabloda ki ödeme planlarını sunuyorlar.

Kredi Limiti

Tüm bankaların ortak olarak uyguladığı özel durumlardan birisi de kredi limitidir. Bankalar 120 bin TL'den pahalı araçlar için yüzde 50 oranında kredi sağlarlar. Örneğin değeri 180 bin TL olan ikinci el araç için bankalar 90 bin TL ikinci el taşıt kredisi verirler.

TAŞIT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bankalardan taşıt kredisi kullanacak olan müşteriler başvurularını banka şubelerinden yapacaklar. Bankalar online olarak ön başvuru kabul etmekteler ancak sürecin devamı için banka şubelerine bizzat gitmek gerekiyor.
Yorumlar (0)