60 Ay Vade ve En Uygun Oranlarla Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Araba alacak olan vatandaşlar için kredi imkanı sunan çok sayıda banka bulunsa da faiz oranları çok yüksek seviyelere ulaşmış durumda bulunuyor. Merkez Bankası'nın faiz hamlesi en çok taşıt kredisi kullanımlarında etkili olurken oluşan son oranları 60 ay vadeli kredi kullanımları üzerinden sıraladık.

60 Ay Vade ve En Uygun Oranlarla Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Araba alacak olan vatandaşlar devlet veya özel bankalardan kredi kullanmaya kalktıklarında yaz dönemine göre çok yüksek maliyet oranları ile karşılaşıyorlar.

Sıfır araba alımlarında bankaların yerine firmaların sunduğu kredi kampanyalarını tercih eden vatandaşlar, ikinci el araç alımlarında bankaların kredilerini kullanıyorlar. Bu dönemde sağlanan oranlar ise şu şekilde;

TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI DÜŞECEK Mİ?

Taşıt kredisi kullanımlarında çok yüksek seviyede olan faiz oranlarının ne zaman düşeceğine dair araştırmalar son dönemde arttı. 

Burada en önemli faktör ise Merkez Bankası'nda. TCMB'nin 2019 Temmuz döneminden itibaren devam ettirdiği düşük faiz politikası yaz aylarında sabit faiz olarak uygulandı. Ekonomide yaşanan gelişmeler kapsamında ise Eylül ayında faiz artırımı yapıldı. Faiz artırımı kararı ile oranlar yükseldi.

Taşıt kredisi faiz oranlarında yeni düşme trendi yakalanması için ise TCMB'nin yeniden faiz indirimleri yapması beklenecek. Bu durum ise ekonomiyle paralel seyderecek. 

EN UYGUN FAİZ ORANLARI

Tüm bu gelişmelerin ardından ise acil olarak kredi kullanmak isteyenlere sunulan faiz oranlarını derledik. İşte ekim ayı ortası itibariyle en düşük faiz oranına sahip olan bankalar ve aylık, yıllık taşıt kredisi faiz oranları listesi. 

Vakıfbank ikinci el ekim ortası taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.25

Yapı Kredi Bankası ikinci el ekim ortası taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.28

İNG Bank ikinci el ekim ortası taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.29

İş Bankası, TEB, Ziraat Bankası ikinci el ekim ortası taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.30

Halkbank ikinci el ekim ortası taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.32

40.000 TL Yıllık Maliyet Oranı

Vakıfbank'ın sunduğu yüzde 1.25 faiz oranıyla 40.000 TL ikinci el taşıt kredisi kullanacak olan bir müşteri ödemelerini yıllık yüzde 19.85 maliyetle yapacak. Aylık taksit tutarı 1016 TL toplam geri ödeme ise 60 bin 152 TL olacak.

Emlak365.com

Yorumlar (0)