60 Ay Vadeli 75.000 TL İkinci El Taşıt Kredisi! Vakıfbank, Ziraat, İş Bankası, TEB, Akbank

Araba almak için 60 ay vadeli taşıt kredisi kullanacak olan müşteriler için çok sayıda banka kendi tekliflerini sunuyorlar. En uygun ödeme planıyla 75 bin TL kredi ödeme planını ve bankaların ek avantajları yazımızda.

60 Ay Vadeli 75.000 TL İkinci El Taşıt Kredisi! Vakıfbank, Ziraat, İş Bankası, TEB, Akbank
Araba alacaklar için bankaların sunduğu taşıt kredisi olanakları büyük önem taşıyor. Kredi faiz oranları yükselmiş olsa da müşteriler yaz dönemi öncesi yeni araba almak yada arabalarını değiştirmek için kredi olanaklarını tek tek araştırıyorlar

Taşıt kredisinde 60 ay vadeli ödeme planlarında uygulanan faiz oranları, kredi limiti ve bankaların aylık kredi taksit ödeme tutarları. Tüm bu başlıkları tek tek inceliyoruz.

İKİNCİ EL ARAÇLARINDA TAŞIT KREDİSİ LİMİTİ HESABI

İkinci el araç alacaklar için kredi limit hesabı alınacak aracın değerine göre belirlenir. Tüm bankalarda aynı olan uygulama kapsamında vatandaşlar 120 bin TL sınırına göre kredi kullanacaklar. 120 bin TL'den daha ucuz araçlar daha fazla oranla kredi kullanabilecek vatandaşlar 120 bin TL'den ucuz araçlar için ise daha az limitli kredi kullanabilecekler.

İşte O Formül

* 2. el araçlarda ise noter satış bedelini aşmamak şartıyla, taşıtın kasko değerinin 120.000 TL’ye kadar olan kısmı için müşteriler aracın değerinin yüzde 70'i oranında kredi kullanabilirler.

* Müşterilerin alacakları araç 120 bin TL'nin üzerinde bir değerde ise kullanılabilecek taşıt kredisi limiti en fazla aracın değerinin yüzde 50'si oranında olacak.

60 AY VADELİ ARAÇ ALMAK İÇİN

60 ay vadeli araç alımları da aracın değeri ile orantılı. Düşük fiyatlı araçlar için 60 ay vadeli kredi sağlanırken yüksek fiyatlı araç alımlarında vade süreleri 48 ay, 36 ay ve 24 ay olarak uygulanmakta.

Müşterilerin alacakları aracın değerin 120 bin TL'den düşük ise en uzun vade süreci 60 ay olarak uygulanacak. Ancak müşteriler 120 bin TL'den pahalı 300 bin TL'den ucuz bir araç almak isterlerse uygulanacak olan vade süreci 48 ay olacak. Alınacak aracın değeri 300 bin TL ile 75 bin TL arasında olursa en uzun vade süreci 36 ay olacak. Değeri 75 bin TL'den daha pahalı olan araçlar için ise vade süreci 24 ay olarak uygulanacak.

75.000 TL KREDİ İÇİN ÖDEME PLANI

75 bin TL taşıt kredisi kullanıp 60 ay vadeli ödeme planıyla bu krediyi geri ödemeyi planlayanlar için bankaların sundukları faiz oranları ve aylık taksit tutarları.

Sunulan güncel kredi faiz oranlarında en uygun kredi Vakıfbank'ta. Banka müşterilerinin ikinci el araç alımlarına yüzde 1.50 faiz oranıyla kredi sağlıyor. Bunun dışında Vakıfbank'ın müşterilerinin araç alımlarında kullandıkları krediler için ek ve esnek ödeme seçenekleri mevcut.
Yorumlar (0)