60 Ay Vadeli Şekerbank Taşıt Kredisi Kampanyası İle Sıfır Ve 2. El Otomobillere Finans Desteği Veriliyor

Türkiye'deki son ekonomik şartlar yeni bir otomobil sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından son fırsat olarak değerlendirilmeye başlanınca bankaların taşıt kredisi kampanyalarına olan ilgi arttı. En çok sorgulanan taşıt kredisi kampanyasını ise Şekerbank düzenliyor. Şekerbank sıfır ve 2. el taşıt kredisi şartları nelerdir?

60 Ay Vadeli Şekerbank Taşıt Kredisi Kampanyası İle Sıfır Ve 2. El Otomobillere Finans Desteği Veriliyor
Türkiye'de otomobil piyasalarında son bir yıllık süreçte çok önemli dalgalanmalar meydana geliyor. Pandemi etkisi, kur oynaklığı ve ekonomik şartların zorlaşması gibi nedenlerle fiyatlar sürekli değişime uğruyor. Gelecek günlerde kurda ciddi bir artışa dair ekonomistlerin değerlendirmeleri artınca otomobil satın almada bu durum son fırsat olarak değerlendirilmeye başlandı.

Yeni bir otomobil satın almak için finansman desteği arayan vatandaşlar bankalarca düzenlenen taşıt kredisi kampanyalarını mercek altına aldılar. Son dönemlerde ciddi bir talep alan Şekerbank taşıt kredisi kampanyası en çok sorgulanan taşıt kredisi çeşidi oldu. Bu kampanyaya dair detayları merak eden vatandaşlar Şekerbank'tan temin edecekleri finansman desteği ile yeni bir otomobil satın almayı daha çok düşünür hale geldiler.

ŞEKERBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI ŞARTLARI NELERDİR?

Şekerbank tarafından yapılan taşıt kredisi kampanyası bilgilendirmesine göre müşteriler hem sıfır kilometre araçlar için hem de 5 yaşa kadar 2. el araçlar için taşıt kredisi kullanabiliyorlar. Bu kredilerde araçların nihai fatura değerlerine göre değişmekle beraber 60 aya kadar vade imkanı müşterilere tanınıyor. Şekerbank taşıt kredisi kampanyasından yararlanmak için satın alınan aracın rehninin teminat için yeterli olacağı belirtildi. Yine yapılan bilgilendirmeye göre Şekerbank taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşteriler sıfır kilometre araçların nihai fatura bedellerinin 120 Bin TL'ye kadar olan kısmı için yüzde 70 oranında, 120 Bin TL'yi aşan kısmı için de yüzde 50 oranında kredi kullanabiliyorlar. 2. el araçlar için ise bu hesaplama aynı şekilde olurken bu araçların kasko değerleri üzerinden kredilendirme yapılabiliyor.

ŞEKERBANK TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA

Şekerbank'tan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşteriler güncel hesaplamaya göre 60 ay vadeli 100 Bin TL kredi kullandıklarında aylık yüzde 2,09 faiz oranı ile karşılaşıyorlar. Bu kredi karşılığında müşteriler her ay bankaya 3.241 TL kredi taksiti öderler. Vade sonunda ise bankaya ödenen toplam tutar 194.474 TL oluyor. Aynı kredinin kredi tahsis ücretinin ise 500 TL olacağı bildirildi.Şekerbank taşıt kredisi başvurusu için banka şubelerinden bu işlemlerin gerçekleştirilebildiği belirtildi. Satın alınacak otomobile dair işlemler banka şubelerinde hızlı bir şekilde yapılabildiği belirtildi.
Yorumlar (0)