60 Bin TL Araba Kredisinin 60 Ay Vadeli Ödeme Planı! Aylık Taksit Tutarı

İkinci el ve sıfır araba alımlarında kredi kullanacak olan müşteriler en düşük faiz oranını arıyorlar. Emlak365 olarak hem kamu bankalarını hem özel bankaları hemde katılım bankalarının sunduğu oranları ayrı ayrı inceledik. Haberimizde ayrıca en düşük oranla 60 bin TL kredi kullanımı için oluşan ödeme planını derledik.

60 Bin TL Araba Kredisinin 60 Ay Vadeli Ödeme Planı! Aylık Taksit Tutarı

Sıfır ve ikinci el araba alımlarında kredi faiz oranları değişebiliyor. Bazı bankalar sıfır araba alımlarında müşterilerine daha düşük faiz oranıyla kredi imkanı sağlıyor. Bazı bankalar ise alınacak aracın sıfır veya ikinci el olmasına bakmadan aynı faiz oranını sunuyor. 

SIFIR VE İKİNCİ EL ARAÇ ALIMLARINDA KREDİ FAİZLERİ

Sıfır araç alımlarında müşteriler öncelikle firmaların düzenledikleri kampanyalara bakıyorlar. Zira bazı araç firmaları müşterilerine yüzde 0, yüzde 0.59, yüzde 0.89 ve yüzde 0.99 gibi faizlerle belli bir limite kadar kredi sağlıyorlar. Bu kredilerde ise ödeme süreci 12 ay ile 24 ay arasında oluyor. 

İkinci El Araç Alımlarında

İkinci el araç olacaklar için ise kredilerini bankalardan kullanmayı tercih ediyorlar. Bu kapsamda en düşük ikinci el araç kredisine sahip olan bankalar ise şu şekilde;

* Vakıfbank araç kredisi faizi yüzde 1.25. Yapı kredi Bankası taşıt kredisi faizi ise yüzde 1.28. TEB, İş Bankası, Ziraat Bankası için yüzde 1.30, Halkbank için ise yüzde 1.32 oranıyla kredi imkanı sağlanıyor. 

60.000 TL için 60 ay vadeli ödeme planı

TAŞIT KREDİSİ KULLANIMLARINDA LİMİT NASIL BELİRLENİR?

Bilindiği üzere taşıt kredisi kullanacak olan vatandaşlar için fiyatlar çok yüksekl seviyelerde. Öyle ki bazı araç modellerinde ikinci el fiyatlar sıfır fiyatlardan daha pahalı durumda. Orta sınır veya orta sınıfın biraz üstünde olan modeller için ise fiyatlar ortalama yüzde 80 zamlanmış durumda. 

Bu fiyat artışları nedeniyle vatandaşlar için kullanılacak kredi limiti oldukça önemli. Müşteriler olabildiğince yüksek seviyeden kredi kullanmayı amaçlıyorlar. 

Bu kapsamda firmalar sıfır veya ikinci el araçlar için aynı oranda kredi limiti sağlıyorlar. Burada önemli olan nokta aracın 120 bin TL'den daha pahalı yada daha ucuz olması. Araç 120 bin TL'den daha ucuz ise kullanılacak kredi limiti aracın değerinin yüzde 70'i oranında olur. Ancak araç 120 bin TL'den daha pahalı ise kredi limiti aracın değerinin yüzde 50'si kadar olur.

Emlak365.com

Yorumlar (0)