Akbank, İNG Bank, QNB Finansbank Taşıt Kredisi Faizleri

Sundukları kredi paketleri ile dikkat çeken bankalardan olan Akbank, İNG Bank, QNB Finansbank'ın 2021 yılı Ocak ayının ilk döneminde alacak olan müşterilerine sundukları kredi özelliklerini araştırdık.

Akbank, İNG Bank, QNB Finansbank Taşıt Kredisi Faizleri

İkinci el araç fiyatlarında kış döneminde oluşan fiyat indirimleri, vatandaşların araç alımlarına daha sıcak bakmalarına neden oldu. 

Bu dönemde en uygun kredi faiz oranıyla taşıt kredisi çekmek isteyen vatandaşlara her banka farklı faiz oranlarıyla kredi sağlıyor. Yaz döneminde sundukları kredi paketleri ile dikkat çeken Akbank, İNG Bank, QNB Finansbank'ın kış dönemi taşıt kredisi paketlerini inceledik. 

İKİNCİ EL ARAÇ ALIMLARINDA NE KADAR KREDİ KULLANABİLİRİM?

İkinci el araç alacak olan vatandaşlar için en önemli soruların başında kullanılacak kredi tutarları geliyor. 

İkinci el araç fiyatlarında her ne kadar indirim uygulansa da halen fiyatlar yüksek bir bantta bulunuyor. Araçlarını kredi üzerinden almak isteyen müşteriler de en yüksek kredi limitini kullanmayı umuyorlar. Peki ikinci el araçlar için kullanılacak kredilerde limit nasıl belirleniyor?

Sıfır veya ikinci el araç olması farketmeden çok sayıda banka, taşıt kredisini 120 bin TL üzerinden sağlıyor. Kredi kullanımlarında bankalar müşterilerin 120 bin TL'den ucuz araç almaları durumunda aracın fatura değerinin yüzde 70'i oranında kredi sağlıyorlar. Ancak araç alımlarında 120 bin TL rakamı aşıldığında bankaların kredi limiti yüzde 50 oluyor. 

Örneğin 110 bin TL'lik bir araç alımında kredi kullanmak isteyen bir müşteri için bankalar bu değerin yüzde 70'i kadar, 77.000 TL kredi sağlıyorlar. Ancak 125 bin TL'lik bir araç alımında bankalar müşterilerine 62.500 TL kredi veriyorlar. 

QNB FİNANSBANK, Akbank VE İNG BANK TAŞIT KREDİSİ

Bu kredi kullanım limitleriyle, Ocak 2021 döneminin ilk günlerinde Akbank, İNG Bank, QNB Finansbank üzerinden 50 bin TL kredi kullanacak ve bu krediyi 48 ay vadede ödemek isteyecek olan bir müşteri için sunulan faiz oranları şu şekilde;

Emlak365.com

Yorumlar (0)