Akbank Taşıt Kredisinde Faiz İndirimi! 60 Ay Vadeli 60 Bin TL Ödeme Planı

Banka kredisi ile araba alacaklar için Akbank, taşıt kredisi faizlerini indirdi.

Akbank Taşıt Kredisinde Faiz İndirimi! 60 Ay Vadeli 60 Bin TL Ödeme Planı
Banka kredisi ile araba alacaklar için Akbank, taşıt kredisi faizlerini indirdi. Daha uygun maliyet oranları ile kredi sağlayan bankanın şubat sonu faiz oranlarıyla birlikte araba alacaklara özel sunulan faiz oranlarını araştırdık. İşte taşıt kredisi faiz oranlarında son durum.

BANKA KREDİSİYLE ARABA ALMAK

Banka kredisiyle araba almak isteyen vatandaşların dikkat etmeleri gereken hususlar bulunuyor. ilk dikkat edilecek husus arabanın yaşı. Çoğu banka yaşı fazla olan araçlar için kredi sağlamıyor. Bazı bankalar ise araçların yaşına göre vade süreci sağlayarak konut kredisi sağlıyorlar. Normal şartlar altında bankalar araç alacak olan vatandaşlara 5 yaşına kadar olan araçlar için kredi sağlıyorlar. Akbank'ta müşterilerine 5 yaşına kadar olan araçlar için kredi sağlıyor.

Ancak İNG Bank, QNB Finansbank gibi bankalar müşterilerinin 8 yaşına kadar olan araçları için kredi olanağı sunuyorlar. Bankaların uyguladığı bir diğer yöntem ise yaşın artması sürecinde vadenin azalması. Örneğin 7 yaşında araç almak isteyen bir müşteriye 5 yıl vadeli kredi yerine fazla 2 yılın yerine 3 yıl vadeli kredi sağlanıyor. Yapı kredi bankası ise müşterilerinin araç alımlarında 10 yaşına kadar arabalar için kredi sağlıyor.AKBANK KREDİ ÖZELLİKLERİ

Taşıt kredisinde faiz indirimine giden Akbank aracılığıyla kredi alacak olan müşteriler için sağlanan kredi özelliklerini derledik. Bankanın uyguladığı limit hesabı, faiz oranı ve yıllık maliyet tablolarını tek tek aktardık. İşte Akbank aracılığıyla araba alacaklara sunulan kredi özellikleri.

Müşteriler kredi ödemelerini 60 ay vade ile yapabilirler.

2. el araç alımlarında uygulanan kredi faiz oranı yüzde 1.43.

Banka müşterilerinin alacakları aracın değerinin yüzde 50'si ve yüzde 70'ine kadar kredi sağlıyor. Uygulanan hesaplama formülü ise şu şekilde; Müşterilerin alacakları aracın değeri 120 bin TL'den az ise kredi limiti yüzde 70 olarak uygulanır. Ancak müşteriler 120 bin TL'den daha pahalı bir araç alırlarsa kredi limiti yüzde 50 olarak uygulanır.

60 AY VADELİ 60.000 TL KREDİ ÖDEME PLANIAkbank'ın araç alımlarında sunduğu kredi özelliklerinden faydalanarak 60.000 TL kredi çekecek bir müşteri ödemelerini 60 ay vade ile yapmak isterse ödeme planı yukarıda tabloda yer aldığı şekilde olacak. Akbank 2. el taşıt kredisi maliyeti ise yıllık yüzde 22 bandında olacak.
Yorumlar (0)