Araba Alacaklara 50 Bin TL İster İhtiyaç İster Taşıt Kredisi

Kredi kullanarak araba alacaklar için ihtiyaç kredisi mi, taşıt kredisi mi sorusunun yanıtını aradık.

Araba Alacaklara 50 Bin TL İster İhtiyaç İster Taşıt Kredisi
Kredi kullanarak araba alacaklar için ihtiyaç kredisi mi, taşıt kredisi mi sorusunun yanıtını aradık. Farklı bankalardan 50 bin TL kredi kullanımı durumunda oluşan aylık ödeme planı toplam geri ödemelere dair hesaplamaları derledik. İşte banka banka 50 bin TL taşıt ve ihtiyaç kredisi ödeme planları.

TAŞIT KREDİSİ VE İHTİYAÇ KREDİSİ FARKI

Araba alacaklar için taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi arasında fark kişiye özel olarak değişiyor. Kullanım türüne karar verilecek olan kredide ilk ve en önemli fark vade süreci. İhtiyaç kredisinde en fazla 36 ay vade ile kredi kullanılır. Bunun dışında taşıt kredisinde en uzun vade 60 aydır. Daha uzun vadeli, düşük taksitli ödeme yapmak isteyenler için taşıt kredisi ön plana çıkar.

Ancak taşıt kredisi her araç alımlarında geçerli değildir. Bankalar müşterilerinin araç alımlarına en fazla 5 yaşına kadar olan araçlar için aracılık ederler. Bazı özel bankalar İNG Bank gibi müşterilerinin alacakları aracın yaş sınırını 8 olarak uygularlar. Bunun dışında sadece Yapı Kredi Bankası 10 yaşına kadar olan araçlara kredi sağlar.

İhtiyaç kredisinde vatandaşlar aylık gelir ve kredi puanlarının yetmesi durumunda ek teminat göstermeden kredi kullanabilirler. Ancak taşıt kredisinde alınan araç teminat gösterilerek kredi kullanılır.

BANKA BANKA TAŞIT VE İHTİYAÇ KREDİSİ ÖDEME PLANLARI

Bankalardan kredi kullanarak araba alacaklar için 50.000 TL üzerinden hesaplama ekranlarını derledik. İşte 50 bin TL kredinin ödeme planları.

36 Ay Vadeli 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı60 Ay Vadeli 50 Bin TL Taşıt Kredisi Ödeme PlanıFİRMALARDAN ÖZEL KAMPANYALAR

Bu süreçte bankaların kredi faiz oranlarının yüksek olması nedeniyle firmalar kredi kampanyaları ile sıfır araç satışı yapıyorlar. Yüzde 0 faiz ile 100 bin TL'ye kadar kredi sağlayan firmalar vade süreci 12 ay, 18 ay yada 24 ay olarak değişiyor.
Yorumlar (0)