Araç Alacaklar Dikkat! Sıfır ve İkinci El Taşıt Kredisi İçin Vade Değişti, İşte Etkilenen Araç Modelleri

Kredi çekerek araba satın almak isteyenler için BDDK tarafından yapılan yeni düzenleme ile taşıt kredisi vadeleri değiştirdi.

Araç Alacaklar Dikkat! Sıfır ve İkinci El Taşıt Kredisi İçin Vade Değişti, İşte Etkilenen Araç Modelleri

Kredi çekerek araba satın almak isteyenler için BDDK tarafından yapılan yeni düzenleme ile taşıt kredisi vadeleri değiştirdi. Peki, sıfır ve ikinci el taşıt kredisi paketlerinde yeni düzenleme ile hangi araçlar için taşıt kredisi vadesi kısaldı?

Emlak365.com  / Parasal sıkılaşma politikası uygulamaya devam eden Merkez Bankası tarafından alınan kararları destekleyen BDDK hem kredi kartı taksit sayısı hem de bankaların taşıt kredisi faiz oranları için yeni bir kara aldı. Bazı sektörlerde kredi kartı ile taksit sayısı düşürülürken taşıt kredisi paketinde de vade süresi düşürüldü. 

TAŞIT KREDİSİNDE EN UZUN VADE KAÇ AY OLDU?

BDDK tarafında yapılan açıklama kapsamında hem kredi kartı taksit sayıları hem de taşıt kredisinde vade düzenlemesine gidildi. Taşıt kredisi için yapılan yeni düzenleme kapsamında;

Nihai fatura değeri 300 bin Türk Lirasının üzerinde olan taşıt alımı amacı ile kullandırılan kredilerde 48 aydan 36 aya,  

Nihai fatura değeri 750 bin Türk Lirasının üzerinde olan taşıt alımı amacı ile kullandırılan kredilerde 48 24 aya,

Taşıt teminatlı kredilerde 48 aydan 36 aya çekildi. 

TAŞIT KREDİSİ VADE SAYISI DÜŞEN ARABA MODELLERİ HANGİLERİ?

Söz konusu düzenleme ile limit 300 bin lira ile sınırlandırıldığı için sıfır araç fiyatları bu rakamın üzerinde olan Audi, Volkswagen, BMW ve Mercedes markalı tüm araçlarda ve Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD 120hp modeli dışındaki tüm diğer modellerinde taşıt kredisi vadesi 36 ay olarak uygulanacak. 

DACİA MARKALI ARAÇLARDA TAŞIT KREDİSİ VADESİ 36 AY OLAN ARAÇLAR HANGİLERİ?

Dacia Duster Prestige Blue 1.5 dCi 4X4

FİAT MARKALI ARAÇLARDA TAŞIT KREDİSİ VADESİ 36 AY OLAN ARAÇLAR HANGİLERİ?

Fiat 500X City, Fiat Cross, Fiat Cross Plus, Fiat Sport

HYUNDAİ MARKALI ARAÇLARDA TAŞIT KREDİSİ VADESİ 36 AY OLAN ARAÇLAR HANGİLERİ?

Hyundai Kona 1.6 CRDi 7 ileri Otomatik DCT Smart (Dizel), 1.6 CRDi 7 İleri Otomatik DCT Elite Smart Kırmızı SRF (Dizel) paketleri, Tucson

KİA MARKALI ARAÇLARDA TAŞIT KREDİSİ VADESİ 36 AY OLAN ARAÇLAR HANGİLERİ?

KIA Ceed 1.6 dizel Elegance, Elegance Roof Paket, Prestige, SW, XCEED tüm donanımları, Niro, Sportage manuel vites hariç tüm modeller. 

NİSSAN MARKALI ARAÇLARDA TAŞIT KREDİSİ VADESİ 36 AY OLAN ARAÇLAR HANGİLERİ?

Nissan Qashqai, X-Trail

OPEL MARKALI ARAÇLARDA TAŞIT KREDİSİ VADESİ 36 AY OLAN ARAÇLAR HANGİLERİ?

Opel Astra, Opel Corsa 1.2 benzinli Elegance, Ultimate, 1.5 dizel Edition, Elegance donanımları, Crossland X 1.5 dizel Excellence, Insignia, Grandland X 

PEUGEOT MARKALI ARAÇLARDA TAŞIT KREDİSİ VADESİ 36 AY OLAN ARAÇLAR HANGİLERİ?

Peugeot 2008, 308 Style Tech 1.2 Pure Tech 130 HP otomatik vites haricindeki tüm diğer paketleri, 508 modeli, 3008 modeli, 5008 modeli. 

RENAULT MARKALI ARAÇLARDA TAŞIT KREDİSİ VADESİ 36 AY OLAN ARAÇLAR HANGİLERİ?

Renault Zoe, Captur Touch ve Icon, Megane Sedan’ın Joy dizel otomatik, Touch, Icon paketleri, Kadjar, Talisman, Koleos modelleri. 

TOYOTA MARKALI ARAÇLARDA TAŞIT KREDİSİ VADESİ 36 AY OLAN ARAÇLAR HANGİLERİ?

Toyota Yaris Hybrid Flame ve Passion, Corolla Hybrid Hatchback, Corolla Hatchback Flama X-Pack, Corolla Hybrid Sedan, Corolla Sedan benzinli Passion X Pack Multidrive S, C-HR Hybrid, RAV 4, Camry, Land Cruiser Prado

VOLKSWAGEN MARKALI ARAÇLARDA TAŞIT KREDİSİ VADESİ 36 AY OLAN ARAÇLAR HANGİLERİ?

Volkswagen Polo 1.6 TDI SCR 95 PS DSG Comfortline paketi, 1.6 TDI SCR 95 PS DSG Highline paketi, Golf 1.5 TSI ACT 150 PS DSG Highline, T-ROC modeli, Tiguan, Passat, Touareg modellerinde vade 36 aya çekildi. 

Yorumlar (0)