Araç Almak İsteyenler İçin En Uygun Taşıt Kredisi Hangi Bankada?

Vatandaşın talebinin azalmaya başlaması ile beraber ikinci el araç fiyatları büyük bir hızla  düşmeye başladı.

Araç Almak İsteyenler İçin En Uygun Taşıt Kredisi Hangi Bankada?
Vatandaşın talebinin azalmaya başlaması ile beraber ikinci el araç fiyatları büyük bir hızla  düşmeye başladı. Bazı modellerde araç fiyatlarında düşüş yüzde 35 seviyesine ulaştı. Sıfır araç fiyatları da düzenlenen kampanyalar ile aşağıya çekilmeye başlanınca vatandaş yeniden alıma başladı.

Araba almak isteyen ancak yeteri kadar nakit para birikimi olmayan kişiler için bankalar taşıt kredisi kampanyaları ile destek olmaya devam ediyor. Bankaların araç kredisi faiz oranları talebin artmaya başlaması ile bir miktar gerileme gösterdi ve farklı araç kredisi kampanyaları başladı.

2. EL TAŞIT KREDİSİ YAŞ SINIRI VE 2.EL TAŞIT KREDİSİ ŞARTLARI! İKİNCİ EL ARAÇ KREDİSİ YÜZDE KAÇ VERİLİYOR?

Kredi çekerek ikinci el araba almak istiyorum diyenler için dikkat etmeleri gereken en önemli kriter yaş sınırıdır. Tüm bankalar yaş sınırı uygularken her bankanın uyguladığı sınır farklıdır. Ancak ortalama bir süreden bahsetmek gerekirse 5 yaş sınırı dikkat çekmektedir. Yani 2021 yılında araç kredisi çekerek ikinci el taşıt alacak olan bir kişi en fazla 2015 modele kadar araç alabilmekte, daha düşük modeller için kredi onayı verilmemektedir.

2.el taşıt kredisi şartları için ise kişinin düzenli aylık gelire sahip olması ve 18 yaşının doldurmuş olmasının yanı sıra kredi notunun yüksek olması, temiz kredi sicili yani kara listede olmaması yeterlidir. Maaş ile orantılı bir kredi başvurusu yapılması durumunda kredi onayı çıkacaktır. Taşıt kredisi paketlerinde bankalar araç ruhsatı üzerine rehin koyduğu için daha kolay kredi onayı verebilmektedir.EN UYGUN SIFIR ARAÇ KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ, EN DÜŞÜK TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

En uygun araç kredisi veren banka Akbank olarak öne çıkarken en düşük taşıt kredisi faiz oranı ise yüzde 1.43 olarak uygulanıyor.

60 ay vadeli 40 bin lira taşıt kredisi kullanarak sıfır araç almak isteyen bir kişinin ödeyeceği aylık taksit tutarı Akbank üzerinden kredi çekmesi durumunda 1.073 TL olarak gerçekleşiyor. Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.48 olarak uygulanırken aynı kredi tutarı ve vadede bu banka üzerinden aylık taksit tutarları 1.089 TL olarak gerçekleşiyor.

Kredinin toplam geri ödemesi en düşük kredi faiz oranı olan yüzde 1.43 oranı üzerinden 64 bin 586 TL olarak gerçekleşirken 40 bin TL kredi çeken bir kişinin bankaya yapacağı toplam faiz ödemesi 24 bin 586 lira olarak hesaplanıyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)