Bankaların Haziran Ayı Taşıt Kredisi Faiz Oranları Listesi!

Araba sahibi olmak isteyen kişiler gelmesi beklenen yeni zam dalgası öncesi harekete geçmek isterken bankaların taşıt kredisi kampanyaları da alım fırsatı yakalamak isteyen kişiler tarafından yakından takip ediliyor. Peki, en uygun kredi hangi bankada, en düşük taşıt kredisi faiz oranı yüzde kaç?

Bankaların Haziran Ayı Taşıt Kredisi Faiz Oranları Listesi!

Bankaların kredi faiz oranları hızla yükselmeye devam ederken özellikle de taşıt kredisi faiz oranlarında yaşanan yükseliş dikkat çekti. Bir yandan yükselen araç fiyatları bir yandan da yukarı yönlü ivmelenen taşıt kredisi faiz oranları ile araba sahibi olmak iyice zorlaşırken pandemi nedeni ile toplu ulaşım araçlarını kullanmak istemeyen kişiler bankaların taşıt kredisi kampanyalarını ve alım fırsatlarını takip etmeye devam ediyor.

Merkez Bankası tarafından yapılacak olan Haziran ayı PPK toplantısı öncesinde faiz indirimi beklentisi oluşurken bankalarnı ilk Haziran ayı faiz güncellemesi geldi. Yapılan güncellemede araç kredisi faiz oranları da revize edilirken ne yazık ki beklendiği gibi bir faiz indirimi hamlesi gelmedi. 

EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Bankaların taşıt kredisi faiz oranları güncellendi. Yapılan güncelleme de bankalar Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararı için beklemede kalmayı tercih etti ve faiz oranlarını sabit tuttu. En uygun taşıt kredisi veren banka Vakıfbank olurken en düşük araç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.50 olarak korundu. 

En uygun kredi veren bankalar listesinde devlet bankalarının ağırlığı dikkat çekerken en uygun araç kredisi ilk 3 banka kamu bankalarından oluşan Vakıfbank'ı listede yüzde 1.55 finansman oranı ile Vakıf Katılım Bankası ve yüzde 1.58 kar payı oranı ile Ziraat Katılım Bankası takip etti. 

60 AY VADELİ 50 BİN TL TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU! 60 AY VADELİ ARAÇ KREDİSİNİN AYLIK TAKSİT TUTARI VE TOPLAM KREDİ ÖDEMESİ KAÇ TL?

En uygun kredi veren banka olan Vakıfbank üzerinden hesaplandığında 60 ay vadeli araç kredisi kullanan kişilerin aylık taksit tutarı bin 370 TL olarak hesaplanırken kredinin toplam geri ödemesi ise 82 bin 436 lira olarak gerçekleşecek. Yani 50 bin liralık araç kredisi kullanan kişilerin bankaya ödeyecekleri toplam kredi faizi 32 bin 436 lira olarak gerçekleşecek.

Yorumlar (0)