Bankaların Mart Ayı Taşıt Kredisi Faiz Oranları! En Uygun Sıfır ve 2. El Kredi Hangi Bankada?

Araba sahibi olmak isteyenler için bankaların taşıt kredisi faiz oranları güncellendi.

Bankaların Mart Ayı Taşıt Kredisi Faiz Oranları! En Uygun Sıfır ve 2. El Kredi Hangi Bankada?
Araba sahibi olmak isteyenler için bankaların taşıt kredisi faiz oranları güncellendi. 2020 yılında rekor üzerine rekor kıran satış fiyatlarında geri çekilmenin başlaması ile beraber vatandaşın araç talebi yeniden canlandı. Düşen fiyatları değerlendirmek isteyen kişiler için en uygun kredi veren bankalar haberimizde...

EN UYGUN ARAÇ KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

Mart ayında yapılan son güncelleme sonrasında en düşük araç kredisi faiz oranı yüzde 1.43 seviyesine çekilirken en uygun araç kredisi veren banka ise bu oranı uygulayan Yapı Kredi Bankası oldu. Akbank yüzde 1.45 olarak uygulamış olduğu sıfır ve ikinci el taşıt kredisi faizi ile en uygun kredi veren ikinci banka olurken yüzde 1.48 oranı ile ilk 3 içerisinde yer almayı başaran son banka Vakıfbank oldu.TAŞIT KREDİSİ ÇEKEREK NASIL ARABA SATIN ALINIR?

Bankaların vermiş oldukları kredi türlerinden biri da taşıt kredisidir. Araba sahibi olmak isteyen ancak bunun için yeteri kadar nakit para birikimi olmayan kişilere yönelik olarak bankalardan verilen finansman desteklerine araç kredisi adı verilmektedir. Taşıt kredisi sıfır araç kredisi ve ikinci el araç kredisi olmak üzere 2 farklı kategoride sınıflandırılmakta olup genelde bazı bankalar sıfır araç alımlarına yönelik olarak daha düşük faiz oranları uygulamaktadır.

Sıfır araç almak isteyen kişilerin taşıt kredisi başvuru işlemlerini aracı satın almış oldukları bayiler yürütmekte olup satın alınmak istenen araca ait proforma fatura ile banka şubesinin ziyaret edilmesi yeterli olmaktadır. İkinci el araç kredisi için ise satın alınmak istenen araca ait ruhsat ile noter onaylı satış sözleşmesinin ibraz edilmesi istenmektedir. Banka tarafından yapılan incelemeler sonrasında kredi onayı alan kişiler aracın ruhsatı üzerine rehin konularak satış işlemi tamamlanarak araç alımı gerçekleştirilmektedir.
Yorumlar (0)