Binek İkinci El Araç Alacaklara İş Bankası Kredisi Kış Fırsatı

Otomobil alacaklar için İş Bankası kredi fırsatları kış aylarında da devam ediyor.

Binek İkinci El Araç Alacaklara İş Bankası Kredisi Kış Fırsatı
Otomobil alacaklar için İş Bankası kredi fırsatları kış aylarında da devam ediyor. Banka müşterilerine hem sıfır hemde ikinci el araç alımlarına özel faiz oranlarıyla 60 ay vade ile kredi sağlıyor.

İş Bankası tarafından sağlanan araç kredilerinde müşterilerin alacakları araç oldukça önemli. Zira banka müşterilerine belli fiyata kadar olan araç alımlarında daha yüksek kredi imkanı sunuyor. Bunun dışında İş Bankası ikinci el araç alımlarında aracın belli bir yaşın üzerinde olmasını istemiyor. Eğer araç ilan edilen koşullardan daha yaşlı bir araç ise banka kredi desteği sağlamıyor.

İŞ BANKASI'NIN İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ

İş Bankası'ndan ikinci el araç alımları için başvuru yapacak olan vatandaşlar hangi araç için kredi kullanacaklar ise aracın kasko değerine göre kredi kullanacaklar. Banka kredi kullanım limitlerinde iki ayrı oran sunuyor. Aracın değerinin yüzde 70'i ve aracın değerinin yüzde 50'i oranında kredi sağlayan banka bu ayırımı şu şarta göre belirliyor. "2. el araçlarda ise noter satış bedelini aşmamak şartıyla, taşıtın kasko değerinin 120.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70’i, 120.000 TL’nin üstünde olan kısmı için %50’si dikkate alınarak hesaplanır."

VADE SÜRECİ DE ARACIN DEĞERİNE GÖRE BELİRLENİYOR

İş Bankası'ndan kredi kullanarak araba alacaklar için sunulan vade süreci de aracın değerine göre belirleniyor. Banka müşterilerinin düşük fiyatlı araç alımlarında daha uzun vade uyguluyor. Burada uygulanan koşulda sınır rakam yine 120 bin TL. Banka vade sürecine dair resmi sitesinde, "2. El için - Bireysel taşıt kredilerinde satın alınacak aracın kasko değerinin 120.000 TL ve altında olması durumunda azami vade 60 ay, 120.000 TL üzerinde ise azami vade 48 aydır." bilgilendirmesinde bulundu.

60 AY VADELİ 60.000 TL KREDİ ÖDEME PLANI

Emlak365.com
Yorumlar (0)