Devlet Bankalarının 60 Ay Vadeli İkinci El Taşıt Kredileri! Yeni Kredi Paketleri

Kasım ayı kredi paketleri kapsamında taşıt kredisi kullanmak ve ikinci el araba alacak vatandaşlar için farklı imkanlar bulunuyor.

Devlet Bankalarının 60 Ay Vadeli İkinci El Taşıt Kredileri! Yeni Kredi Paketleri

Kasım ayı kredi paketleri kapsamında taşıt kredisi kullanmak ve ikinci el araba alacak vatandaşlar için farklı imkanlar bulunuyor. Özel bankalar müşterilerin kredi puanına göre yada vade sürecine göre kampanyalar düzenliyorlar. Devlet bankaları ise vade farksız kredi olanağı sunuyorlar.

İkinci el araba olacak ve kredisini devlet bankalarından çekecekler için Kasım ayı ortasında sunulan oranları araştırdık. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve diğer bankaların kredi faiz oranları ile 50.000 TL için ödeme planlarını haberimizde paylaştık. İşte devlet bankalarının taşıt kredilerine dair özellikleri ve kredi kullanım şartları. TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI YÜKSELDİDevlet bankalarının taşıt kredisi faiz oranları belli bir süredir kademeli olarak yükseliyor. Ağustos ayının ilk günlerinden itibaren başlayan süreçte oranlar yüzde 0.82 seviyesinden yüzde 1.30 bandının üzerine gelmiş durumda. Bu faiz oranlarıyla araç alacaklar için Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank'ın sunduğu oranlar şöyle:60 Ay Vadeli Kredi Kullanımlarında;Ziraat Bankası ikinci el araç olacak müşterilerine 60 ay vade ile yüzde 1.40 faiz oranıyla taşıt kredisi imkanı sunuyor. Halkbank ikinci taşıt kredisi faiz oranı ise yüzde 1.42 olarak duyuruldu. Banka 60 ay vadeli ödemelerde vade farkı uygulamıyor. Vakıfbank ikinci el araba almayı planlayan müşteriler için yüzde 1.35 faizle 60 ay vadeli taşıt kredisi sunduğunu ilan etti. KREDİ LİMİTİNE DİKKATİkinci el araç alacaklar için kredi kullanım limiti önemli bir etmen. İkinci el araçların fiyatlarının artması ve devlet bankalarının belli bir yaşa kadar araç kredi sağlaması, yüksek limitli kredi kullanımlarını cazip hale getiriyor. Devlet bankaları burada 120 bin TL bandını sınır olarak kabul ediyor. Eğer aracın değeri 120 bin TL'nin altında ise kredi kullanım limiti yüzde 70 oluyor. Ancak arabanın değeri 120 TL'nin üzerinde kredi oranı yüzde 50 oluyor. Emlak365.com


Yorumlar (0)