Devlet Bankalarının Taşıt Kredisi Faizleri! Araba Alacaklar Maliyetler Değişti

Devlet bankalarından taşıt kredisi kullanarak araba alma hayali kuranlar için yeni ay başlangıcı ile maliyet oranları değişti. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank'ın güncel kredi faiz oranları.

Devlet Bankalarının Taşıt Kredisi Faizleri! Araba Alacaklar Maliyetler Değişti
60 ay vadeli, 48 ay vadeli yada kendi belirledikleri farklı bir ödeme süreci ile taksitli araba almak isteyenler Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank'tan taşıt kredisi kullanabilirler. Hem sıfır araç alımlarında hem ikinci el araç alımlarına kredi sağlayan bu bankalar maliyet oranlarını da sürekli yeniliyorlar.

Yeni ay başlangıcı ile sundukları kredi olanaklarını yenileyen, kampanyalarını güncelleyen bankaların son kampanyaları sizlerle. İşte araba alacaklar için o fırsatlar.

UZUN VADELİ KREDİLERLE ARAÇ NASIL ALINIR?

Araç alımlarında kullanılacak kredi için belirlenen vade süreci aracın değerine göre belirleniyor.

Araç alımlarında en kısa vade olanağı 24 ay olurken en uzun vade 60 ay olarak uygulanacak. Karar kapsamında piyasa değeri 120 bin TL'ye kadar araçlara 60 ay vade yapılabilecek. Piyasa değeri 120 bin TL ile 300 bin TL arasında olanlar araçlar için vade süreci 48 ay olarak uygulanacak.

Eğer aracın değeri 300 bin TL'den fazla ancak 750 bin TL'den düşük ise en uzun vade süreci 36 ay olarak uygulanacak. 750 bin TL'den daha pahalı araçlar için ise müşteriler 24 ay vade olanağından faydalanacaklar.

DEVLET BANKALARININ KREDİ FAİZ ORANLARI

Vadeli araç almak için devlet bankaları olan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank taşıt kredisi kullanacaklar için güncel faiz oranlarını listeledik. Nisan 2021 döneminde faiz oranlarını yineleyen devlet bankalarının resmi sitelerinde yer alan son oranlar şu şekilde;

Vakıfbank 60 ay vadeli taşıt kredisi Nisan 2021 aylık faiz oranı yüzde 1.55

Ziraat Bankası 60 ay vadeli taşıt kredisi Nisan 2021 aylık faiz oranı yüzde 1.54

Halkbank 60 ay vadeli taşıt kredisi Nisan 2021 aylık faiz oranı yüzde 1.56

EN DÜŞÜK FAİZ ORANI

Nisan 2021 döneminde araba alacaklar için en düşük aylık faiz oranı yüde 1.54 ile Ziraat Bankası'nda bulunuyor. Ancak çok sayıda özel banka da yüzde 1.57, yüzde 1.58 ve yüzde 1.60 aylık faiz oranlarıyla kredi sağlıyor.
Yorumlar (0)