Düşen Araç Fiyatlarını Değerlendirmek İsteyenler İçin Mart 2021 Taşıt Kredisi Kampanyaları

Araba sahibi olmak isteyenler otomotiv piyasasında yaşanan dalgalanma sonrası düşen araç fiyatlarını değerlendirmek için harekete geçti.

Düşen Araç Fiyatlarını Değerlendirmek İsteyenler İçin Mart 2021 Taşıt Kredisi Kampanyaları
Araba sahibi olmak isteyenler otomotiv piyasasında yaşanan dalgalanma sonrası düşen araç fiyatlarını değerlendirmek için harekete geçti. Hem sıfır hem de ikinci el araç fiyatları azalan talep sonrası düşüşe geçmiş, piyasa da Mart ayının gelmesi ile beraber son durum merak konusu olmuştu.

EN UYGUN ARAÇ KREDİSİ VEREN BANKA VAKIFBANK OLDU! 

Yapılan yeni güncelleme ile beraber en uygun araç kredisi veren banka Vakıfbank oldu. Vakıfbank araç kredisi faiz oranı hem sıfır araç kredisi hem de ikinci el araç kredisi çekmek isteyen kişiler için yüzde 1.34 olarak güncellendi. Bu oran ile Vakıfbank en uygun taşıt kredisi veren banka olmayı başardı.

Vakıfbank araç kredisi başvurusu yapacak olan müşterilerine 60 ay vadeli taşıt kredisi kullanma imkanı sunarken 60 ay vadeli 50 bin TL taşıt kredisi kullanan kişilerin aylık taksit tutarları 1.305 TL olarak gerçekleşecek. Vakıfbank araç kredisi dosya masrafı olarak ise 250 liralık masraf tahsil edilecek.ARABA ALMAK İSTEYENLER İÇİN EN UYGUN KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

Yapılan faiz güncellemesi sonrasında en uygun taşıt kredisi veren banka Vakıfbank oldu. En düşük araç kredisi faiz oranı yüzde 1.34 seviyesine çekildi. Bu bankanın en yakın takipçisi ise yüzde 1.43 faiz oranı ile kredi veren Yapı Kredi Bankası oldu. İlk 3 içerisinde yer alan son banka ise yüzde 1.45 faiz oranını uygulayan Akbank oldu.

Bankaların taşıt kredisi faiz oranları incelendiğinde sıfır araç kredisi paketlerinde daha düşük faiz oranları uygulandığı dikkat çekiyor.ARABA ALIRKEN KREDİ NASIL ÇEKİLİR?

Pek çok kişi artık araba alırken taşıt kredisi kullanmayı tercih etmektedir. Araç alımlarında taşıt kredisi başvurusu sıfır araç kredisi ve ikinci el araç kredisi paketi olarak ikiye ayrılmaktadır.

Sıfır araç kredisi başvurusu için genelde işlemler aracın satın alınacağı galeriler tarafından yürütülmektedir. Sıfır araca ait proforma fatura ile kredi başvurusu yapılacak olan bankaya şahsen başvuruda bulunması yeterlidir.

İkinci el araç kredisi paketinde ise bankalar noter onaylı satış sözleşmesi ve bu sözleşmeye ek olarak satın alınacak araca ait ruhsatı talep etmektedir. Her iki kredi paketinde de kimlik belgesi, aylık gelir belgesi ve gerekli görülmesi durumunda bankalar kefil talebinde de bulunabilmektedir.
Yorumlar (0)