En Düşük Faizlerle 50.000 TL Taşıt Kredisi Banka Banka Ödeme Planları

En düşük faiz oranlarıyla taşıt kredisi veren bankaların sunduğu olanaklarla 50.000 TL kredi kullanmak isteyen bir müşterinin yapacağı aylık ödemeleri ve yıllık maliyet rakamlarını hesapladık.

En Düşük Faizlerle 50.000 TL Taşıt Kredisi Banka Banka Ödeme Planları

Taşıt kredisi faizlerinde 2021 yılı oranları belli oldu. Çok sayıda banka yeni yılın ilk günlerinde uygulayacağı faiz oranlarını açıkladı. 

Ocak 2021 döneminde düşük olan ikinci el araç fiyatlarından yararlanıp araba almak isteyenler ilan edilen bu oranlar arasından en uygun maliyetle kredilerini kullanmak istiyorlar. Araştırma halinde olan vatandaşlar için sunulan faiz oranlarını listeledik. 

ARABA ALACAKLAR İÇİN SUNULAN TAŞIT KREDİSİF FAİZLERİ

Araba alacak olan vatandaşlar için ikinci el fiyatlar düşmüş olsa da kredi faiz oranları yükseldi. 

Araba alacaklar için artık yüzde 1.50 bandının altında ikinci el taşıt kredisi faizi uygulanmıyor. Bankaların hemen hemen tamamına yakını ikinci el araba alacak olan müşterilerine yüzde 1.50'nin üzerinde kredi imkanı sunuyorlar. 

Bunların dışında çok sayıda banka yüzde 1.50 ile yüzde 1.75 arasında ikinci el taşıt kredisi sağlarken bazı bankaların faiz oranlarının yüzde 2.00 bandının üzerinde çıktığı görülüyor. İşte o bankalar ve banka banka faiz oranları. 

EN DÜŞÜK FAİZLİ KREDİLER

48 ay vadeli 50.000 TL taşıt kredisi için Akbank yüzde 1.53 faiz uyguluyor. İNG Bank, Akbank'ın hemen arkasında yüzde 1.54 faiz oranıyla ikinci el taşıt kredisi sağlarken İş Bankası'nın faiz oranı yüzde 1.55 olarak açıklandı. Yapı kredi Bankası ise araba alacak olan müşterilerine yüzde 1.56 ile kredi veriyor. 

Devlet bankalarının kredi faiz oranlarına bakıldığında ise Vakıfbank'ın ikinci el taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.57 olarak açıklandı. Ziraat Bankası'nın 48 ay vadeli ikinci el taşıt kredisi yüzde 1.75 olurken Halkbank kredi faiz oranını yüzde 1.77 olarak açıkladı.

Emlak365.com