En Uygun Taşıt Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1.51 Seviyesine Yükseldi!

Araç sahibi olmak isteyen kişiler için hem yükselen araba fiyatları hem de taşıt kredisi faiz oranları ne yazık ki zorluk yaratmaya devam ediyor. Ocak ayına girilmesi ile beraber güncellenen banka kredi faiz oranları ile taşıt kredisi faizi yükseldi. En uygun araç kredisi veren banka hangisi, en düşük taşıt kredisi faiz oranı yüzde kaç oldu?

En Uygun Taşıt Kredisi Faiz Oranı Yüzde 1.51 Seviyesine Yükseldi!

Bankaların araç kredisi faiz oranları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken Haziran ayında yüzde 0.49 seviyesini gören sıfır araç kredisi faiz oranı Ocak 2021 dönemi ile sadece 6 ayda 3 katına ulaştı. 

EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ  VEREN BANKA HANGİSİ, EN DÜŞÜK ARAÇ KREDİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ OLDU?

Yapılan güncellemeler sonrasında en düşük taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.51 seviyesine kadar yükselirken en uygun araç kredisi veren banka ise Akbank oldu. 

Akbank tarafından başlatılan sıfır araç kredisi kampanyası kapsamında uygulanan faiz oranı yüzde 1.51 seviyesine çekilirken 60 ay vadeli 40 bin TL taşıt kredisi paketinin aylık taksit ödemeleleri bu faiz oranı üzerinen 1.098 TL olarak gerçekleşecek. 

Söz konusu oran sadece sıfır araba almak isteyen kişiler için geçerli olurken ikinci el taşıt kredisi paketinde ise yüzde 1.53 oranı ile kredi başvuruları kabul edilecek. 

AKBANK TAŞIT KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Akbank araç kredisi başvurusu işlemleri Akbank şubeleri üzerinden yapılabildiği gibi sıfır araç almak isteyen kişiler için satış galerileri tarafından da kredi süreci yürütülebilmektedir. Özellikle de Akbank anlaşmalı araç markaları tarafndan yapılan satın alımlarda başvuru süreçleri bu bayiler tarafından yapılmaktadır. 

Akbank taşıt kredisi başvuru evrakları ile sıfır araç alımlarında proforma fatura ve ikinci el araç alımında ise noter onaylı satış sözleşmesi ile araç ruhsatı ile başvuru yapılması yeterli olmaktadır. 

Emlak365.com