Faizsiz Bankacılık ile İkinci El Araba Alımı! Banka Banka Liste

Faizsiz bankacılık prensibiyle çalışan katılım bankaları üzerinden araba alacak olan vatandaşlara farklı kar payı oranları sunuluyor. En uygun kar payı oranına sahip banka ve diğer bankaların oranları haberimizde. İşte araba alacaklara sunulan finansmanlar.

Faizsiz Bankacılık ile İkinci El Araba Alımı! Banka Banka Liste

Faizsiz bankacılık uygulaması vatandaşlar tarafından oldukça tercih edilen uygulamalardan. 

Çok sayıda vatandaş bankacılık işlemlerini faizsiz tamamlamak için katılım bankaları üzerinden finansman kullanıyor. Bankaların sağladığı bu finansmanlardan bir tanesi de araba alacaklara özel kampanyalar. Emlak365.com olarak bizlerde bankaların bu oranlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

BANKA BANKA TAŞIT FİNANSMANI ORANLARI

İkinci el araba alacak olan vatandaşlara sağlanan araba finansmanlarında en düşük kar payı oranı kamu katılım bankalarına ait. Kamu katılım bankaları olan Vakıf Katılıım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası tarafından sağlanan konut kredisinde uygulanan kar payı yüzde 0.82. Kamu katılım bankaları müşterilerine 60 ay vade imkanı sunuyor. 

Türkiye Finans Katılım Bankası taşıt finansmanı kar payı oranları vade sürecine göre değişmiyor. Banka 60 ay vadeli finansmanı yüzde 0.84 kar payı oranıyla sağlıyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası ise müşterilerine 36 ay vadeli finansman sunuyor. Banka tarafından sağlanan kar payı oranı yüzde 0.85. 

Araba alacak olan vatandaşlar araba finansmanlarını Albaraka Türk Katılım Bankası'ndan kullanmak istediklerinde kendilerine sunulan imkanlar şunlar; Banka müşterilerine 48 ay vade sağlıyor. Kısa vadeli krediler için düşük kar payı uygulayan banka yüzde 0.85, 0.89, 0.92 ve 0.99 oranlarını sağlıyor. 

Kredi Kullanım Limiti: Bankalar kredi kullanımlarına ilişkin limit açıklamalarında şu bilgileri verdiler. "Satışa konu araç bedeli 120 bin TL ve altında olan araç için fatura/kasko değerinin %70'i; 120 bin TL'yi aşan araçlarda ise 120 bin TL'ye kadar olan kısmı için %70'i, 120 bin TL üstünde olan kısım için %50'si oranında araç finansmanı sağlanabilir."

Emlak365.com

Yorumlar (0)