TAŞIT KREDİSİ

Garanti BBVA İkinci El Taşıt Kredisinde Yüzde 1,49 Faiz Oranı Sunmaya Başladı!

Garanti BBVA ikinci el taşıt alımına yönelik sunduğu kredi için yüzde 1,49 gibi avantajlı bir faiz oranını tanımladı. Bu kapsamda ikinci el taşıt alımı için 100 bin TL kredisi bu faiz oranı üzerinden alınacak.

Şuan ikinci el satış pazarına baktığımız taştı fiyatlarının 100 bin TL altına kadar düştüğünü görüyoruz. Garanti BBVA tarafından sunulan 100 bin TL değerinde sunulan ve %1,49 gibi avantajlı bir faiz oranını gündeme getiren kredi ise vatandaşlardan ilgi görmeye başladı.

Kredinin Tutarları ve Ödeme Planı

Başvuruları şubelerden evrak teslimi ile yapılan ikinci el taşıt kredisinin ödeme planı taksitleri ise açık şekilde duyuruldu. 100 bin TL değerindeki Garanti BBVA ikinci el taşıt kredisinin vade süresi maksimum 48 ay olarak ayarlanırken, %1,49 faiz oranı ile hesaplanan aylık taksitler ise 3.121 TL olacak.

Bu taksit miktarı ödemekte zorlanan ve 100 bin TL krediye ihtiyaç duymayanlar içinde kredi limit 50 bin TL rakamına çekilecek. Bu kapsamda ise 50 bin TL ikinci el taşıt kredisi yine %1,49 faiz oranı ve 48 ay vade üzerinden aylık 1.561 TL’lik taksitler ile kullanılacak.

Krediden 30 bin TL limit ile yararlanmak isteyen vatandaşlar ise kredi faiz oranı ve vade süresinde aynı avantajlı imkanlara tabi olarak ödeme planı üzerinde 936 TL’lik taksitleri ayarlayabilecekler. Başvur için belirli şartların ve evrakların gerekli olduğu belirtildi.

Evraklar ve Başvuru

Krediye başvuru yapacaklar ehliyete sahip olmalı, 18 yaşını doldurmuş olmalı, TC vatandaşlığının yanında kazanılan sabit bir gelir olmalıdır. Bu şartları sağlayan kişiler Garanti BBVA şubelerinden tercih ettiklerine giderek, burada TC kimlik kartı ve ehliyet fotokopisi, maaş bordrosu, ikinci el araca ait güncel ruhsat fotokopisi teslimini yapacaklar. Aynı zamanda yasal takipte kredi borcu olmaması gerekiyor.

Ardından müşteri temsilcilerinin ilettiği “kampanyalı ikinci el taşır kredisi başvur talep formu” doldurup, imzalayarak, teslim edecekler. Bu kapsamda aynı gün içinde uygunluk bulunan kişilere kredi onayı SMS ile bildirilip, kredisi teslim ediliyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir