Halkbank 100.000 TL Taşıt Kredisi 60 Ay Vade İle Toplam Kaç TL Geri Ödenir?

Araç almak isteyen ve paraya ihtiyaç duyan kişiler için bankalar taşıt kredisi vermektedirler. Bu bankalardan en önemlisi ise bir Devlet bankası olan Halkbank'tır. Halkbank araç kredisi başvurusu, Halkbank’ın resmi internet sitesi üzerinden ve şubelerden yapılabilir. Peki Halkbank Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? Güncel Faiz Oranları nedir? Çekilen miktara ve vade oranına göre yapılacak geri toplam ödeme detayları haberimizde.

Halkbank 100.000 TL Taşıt Kredisi 60 Ay Vade İle Toplam Kaç TL Geri Ödenir?

Halkbank araç kredisi başvurusu, Halkbank’ın resmi internet sitesi üzerinden ve şubelerden yapılabilir. Halkbank taşıt kredisi başvuruları daha önce müşterisi olmayan kişiler için önce ön başvuru, daha sonra asıl başvuru halinde yapılır. Gerekli belgelerin toplanarak bankaya verilmesinin ardından, 3-5 iş günü içinde taşıt kredileri sonuçlanarak bilgileri kişilere iletilir. 

Halkbank Taşıt Kredisi Güncel Faiz Oranları Ne Kadardır? 

Halkbank araç kredileri faizleri, güncel olarak %1,54 olarak belirlenmiştir. Bu faiz oranı banka tarafından sabitlenmemiştir, müşterilerine göre bu faizi değiştirme hakkı vardır ve bu hakkını gizli tutar. 
%1,54 faiz oranı üzerinden alınan taşıt kredilerinin geri ödeme tutarları şöyle belirlenmiştir: 

•    120.000 TL’lik taşıt kredisi, 60 ay vade ile 182.650 TL, 
•    100.000 TL’lik taşıt kredisi, 60 ay vade için 152.208 TL, 
•    75.000 TL’lik taşıt kredisi, 60 ay vade için 114.721 TL, 
•    50.000 TL’lik taşıt kredisi, 60 ay vade için 76.480 TL, 
•    25.000 TL’lik taşıt kredisi, 48 ay vade için 38.240 TL. 

Halkbank Taşıt Kredisi Başvurusu İçin İstenen Belgeler Nelerdir? 

Halkbank araç kredisi evrakları, banka tarafından şöyle istenmiştir: 

•    Kimlik fotokopisi 
•    Gelir belgesi 
•    Şirket ortaklığı durumunda vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesinde yer alan kuruluş ilan fotokopisi, Bilanço ve gelir tablosu (Son 3 yıla ait) 
•    O km otomobiller için proforma fatura 
•    İkinci el araçlar için ise araç ruhsatı 

Halkbank taşıt kredisi başvuruları sırasında bu belgelerin tam ve doğru beyan edilmeleri zorunludur. Evrakların sahte olduğu tespit edilirse banka kredi başvurusunu geçersiz sayar. Eksik beyan edilmeleri durumunda da kişiler bilgilendirilir ve şubeye eksik evrakları getirmeleri veya faks çekmeleri istenir. 

Halkbank Taşıt Kredisi Ödeme Koşulları Nasıldır? 

Taşıt kredisi geri ödemeleri, Halkbank tarafından 3 şekilde belirlenmiştir: 

•    Artan taksitli ödeme: Alınan taşıt kredisinin taksit ödeme planlaması az tutardan çok tutara doğru sıralanır ve bu işlem için kişilerden ekstra faiz alınmaz. 
•    Azalan taksitli ödeme: Alınan taşıt kredilerinin ödeme planlamaları çok tutarlı taksitlerde az tutarlı taksitlere doğru sıralanır. 
•    2 ay ertelemeli ödeme: Alınan taşıt kredileri için dilendiği taktirde ilk 2 ay ödeme yapılmaz. Kredi sahipleri kredilerini aldıkları tarihten itibaren 2 ay sonra ödemeye başlarlar. Ancak bu 2 ay, vadeden düşülür. 

Artan ve azalan taksitli ödeme planları, kredi kullanıcılarının başvuru sırasında tercih etmek zorunda olduğu ödeme biçimleri değildir. Kişiler ödeme tarzlarını sonradan da değiştirebilirler ve bu işlemler için cezai işlem uygulanmaz. 

Halkbank Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir? 

Araç kredisi kullanım koşulları, Halkbank tarafından şöyle belirlenmiştir: 

•    Fatura bedelleri üzerinden fiyatlandırılmış araç kredileri, 120.000 TL altındaki krediler için 60 ay, 120.000 TL ve üzerindeki krediler için de en fazla 48 ay vade imkanı sunmuştur. 
•    Satın alınan tüm araçlar için kasko şartı vardır. Araba kaskolarını Halkbank üzerinden yaptıran kredi kullanıcıları için ise kredilerinde faiz indirimi sağlanır. 
•    2. el taşıtlara kredi vermek için yaş sınırı getirilmiştir. Kişiler, en fazla 5 yaşındaki inci el arabalar için Halkbank üzerinden taşıt kredisi başvurusu yapabilirler. 

Halkbank Taşıt Kredisi En Fazla Ne Kadar Alınabilir? 

Araç kredileri çekim tutarı, Halkbank için en fazla 120.000 TL ile 150.000 TL arasında olabilir. Bu fiyatlandırma araçların piyasa değerleri üzerinden yapılır ve kredi kullanacak kişiler, Halkbank taşıt kredisi başvurusu yapmadan önce kullanabilecekleri maksimum değeri bankadan öğrenirler. 

Yorumlar (0)