HSBC'den Sürpriz Faiz Kararı! Yüzde 0,99 Faizli Taşıt Kredisi Ayakları Yerden Kesiyor!

Yeni bir otomobil satın almak isteyen vatandaşlar bankaların taşıt kredisi kampanyalarını araştırmaya devam ediyorlar. Bankalarda ortalama yüzde 1,50 ile yüzde 2 arasındaki faizlerle taşıt kredisi veriliyor. Taşıt kredisi kampanyaları arasında sürpriz çıkışı kredi faiz oranı ile HSBC yaptı. HSBC taşıt kredisi faiz oranı yüzde kaç oldu?

HSBC'den Sürpriz Faiz Kararı! Yüzde 0,99 Faizli Taşıt Kredisi Ayakları Yerden Kesiyor!

Türkiye'de yeni bir otomobil satın almak isteyen vatandaşlar bankaların kendilerine verecekleri kredileri ve bu kredilerin şartlarını merak ediyorlar. Bankaların taşıt kredisi kampanyalarından yararlanan vatandaşlar kolay bir şekilde yeni bir otomobil sahibi olabiliyorlar. Ancak en düşük faizli taşıt kredisi kampanyasını yapan bankayı bulmak gerekiyor.

Bankalar şu anda ortalama olanra yüzde 1,50 ile yüzde 2 arasında faizlerle taşıt kredisi veriyorlar. Bu oranlar da yeni bir araç almak isteyenlere ciddi bir maliyet yükü bindiriyor. Bu maliyet yükünü hafifletmek isteyen vatandaşlar ise kendilerine en uygun şarlarda taşıt kredisi verecek bankaları araştırıyorlar. Bankalar bazı özel taşıt kredisi kampanyaları ile uygun maliyetlerle müşterilerine taşıt finansmanı sağlıyor. 

HSBC TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

HSBC tarafından düzenlenen Doğa Dostu Taşıt Kredisi ile müşteriler uygun imkanlarla taşıt kredisi kullanabiliyorlar. Bu taşıt kredisi kampanyasında müşterilerden kefil talep edilmiyor. Yalnızca satın alınacak olan otomobil üzerinde taşıt rehni işlemi yapılıyor. 

Elektrikli veya hibrit otomobillerde geçerli olan taşıt kredisi kampanyasında sıfır kilometre araçlarda proforma fatura değerinin, ikinci el otomobillerde ise kasko değerinin üzerinden kredilendirme yapılıyor. 120 Bin TL'ye kadar olan kısmın yüzde 70'i, 120 Bin TL'yi aşan kısmın ise yüzde 50'si kredilendirilebiliyor. 

0,99 FAİZLİ TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA

HSBC tarafından yapılan bilgilendirmeye göre Doğa Dostu Taşıt Kredisi kampanyası1 Haziran 2021'de sona erecek. Bu kampanya ile sıfır veya ikinci el elektikli ve hibrit araçlar satın alınabilecek. 

150 Bin TL kredi hesaplaması banka tarafından örnek olarak duyuruldu. Buna göre Doğa Dostu Taşıt Kredisi kampanyasında müşterilere aylık yüzde 0,99 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 150 Bin TŞ taşıt kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 5.145 TL ödüyorlar. 12 ay 150 Bin TL taşıt kredisi kullananlar ise bankaya her ay 13.486 TL ödüyorlar. Ayrıca müşterilerden kredi tahsis ücreti olarak 750 TL alınıyor. 

Yorumlar (0)