İkinci El Araçlar İçin Taşıt Kredisi Faizleri Değişti! İşte İş Bankası, Ziraat Bankası, QNB Finansbank, ING Bank Ve Şekerbank'ın Yeni Faiz Oranları!

Türkiye'de ekonomik göstergeler neticesinde faizlerde değişim yaşanmasıyla kredi faizleri de güncellendi. İkinci el araçlar için bankalar tarafından verilen taşıt kredilerinin yeni faiz oranları büyük bir merakla araştırılıyor. Hangi banka aylık yüzde kaç faizle ikinci el araçlar için taşıt kredisi veriyor?

İkinci El Araçlar İçin Taşıt Kredisi Faizleri Değişti! İşte İş Bankası, Ziraat Bankası, QNB Finansbank, ING Bank Ve Şekerbank'ın Yeni Faiz Oranları!

Türkiye'de son günlerde ekonomik gelişmelerin olumsuz bir tablo meydana getirmesinin bir sonucu olarak faizlerde ciddi bir yükselme meydana geldi. Bu yükselen faizler kredi faizlerini de büyük oranda etkiledi. Bankalar artık avantajlı kredi seçeneklerini güncellemek zorunda kaldılar. Kredi çekmek isteyen vatandaşlar da bu durumdan olumsuz etkilendi.

Vatandaşların en çok merak ettikleri konu ise taşıt kredilerinin gelmiş olduğu son nokta oldu. Sıfır kilometre araçların piyasada pek bulunmaması ve bulunsa da döviz kurlarındaki yükseliş ve ÖTV matrahları nedeniyle fiyatların fahiş noktalara ulaşmasından dolayı ikinci el araçlara daha çok rağbet gösteriliyor. Bu nedenle bankaların ikinci el araçlar için vermiş oldukları taşıt kredilerinin yeni faiz oranları öğrenilmek isteniyor. Hangi banka yüzde kaç faizle ikinci el taşıt kredisi veriyor?

İŞ BANKASI İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI FAİZ ORANI YÜZDE KAÇTIR?

İş Bankası tarafından temil edilen ikinci el taşıt kredlerinde 120.000 TL'ye kadar kasko değeri olan araçlarda 60 ay vade seçeneği sunuluyor. Daha yüksek bir kasko değeri olan araçlarda ise vade seçeneği 48 aya düşüyor. İş Bankası'nın ikinci el taşıt kredilerine uygulamış olduğu aylık faiz yüzde 0,99 olarak açıklandı. İş Bankası'ndan 60 ay vadeli 100.000 TL ikinci el taşıt kredisi kullanan müşteriler vade süresince her ay 2.340 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda ise müşterilerin bankaya ödedikleri toplam tutar 140.407 TL'ye çıkıyor.

ING BANK İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI FAİZ ORANI YÜZDE KAÇTIR?

Türkiye'de ikinci el taşıtlar için kredi imkanı sunan bankalardan birisi de ING Bank oldu. ING Bank tarafından yapılan bilgilendirmeye göre 60 ay vadeli ikinci el taşıt kredilerinde aylık yüzde 1,07 faiz uygulanıyor. Bu kapsamda 60 ay vadeli 50.000 TL taşıt kredisi kullanan müşteriler aylık 1.200 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda ise bankaya yapılan toplam ödeme tutarı 72.014 TL oluyor.

ŞEKERBANK İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI FAİZ ORANI YÜZDE KAÇTIR?

Şekerbank tarafından ikinci el otomobiller için sağlanan taşıt kredisinde müşterilere 60 aya kadar vade seçeneği sunuluyor. İkinci el taşıtların kasko değerinin 120.000 TL'ye kadar olan kısmının yüzde 70'i Şekerbank ikinci el taşıt kredisi kapsamında kredilendirilebiliyor. Banka tarafından verilen bilgiye göre ikinci el taşıt kredilerinde 36 ay vade için aylık yüzde 1,05, 36 ay ile 60 ay arasındaki vadeler için ise aylık yüzde 1,09 faiz uygulanıyor. 60 ay vadeli 100.000 TL ikinci el taşıt kredisi kullanan müşteriler aylık 2.415 TL kredi taksiti ödüyorlar.

QNB FİNANSBANK İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI FAİZ ORANI YÜZDE KAÇTIR?

QNB Finansbank tarafından ikinci el araçlar için verilen kredilerde 48 aya kadar vade imkanı sunuluyor. Araçların kasko değerlerinin yüzde 70'i banka tarafından kredilendirilebiliyor. QNB Finansbak tarafından ikinci el araçlar için verilen taşıt kredilerinde aylık yüzde 1,45 faiz uygulanıyor. Bu kapsamda 48 ay vadeli 100.000 TL kredi kullanan müşteriler aylık 3.090 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda ise bankaya ödenen toplam tutar 148.325 TL oluyor.

ZİRAAT BANKASI İKİNCİ EL TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI FAİZ ORANI YÜZDE KAÇTIR?

Ziraat Bankası tarafından ikinci el taşıtlar için temin edilen taşıt kredisinde 5 yaşına kadar olan araçlar için 48 aya kadar vade seçeneği ile kullandırılıyor. 48 ay vadeli ikinci el taşıt kredilerinde müşterilere uygulanan faiz oranı yüzde 1,15 olarak açıklandı. Bu kapsamda Ziraat Bankası'ndan 48 ay vadeli 100.000 TL ikinci el taşıt kredisi kullanan müşteriler her ay 2.862 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Emlak365.com