İndirimli Araç Kredisi Kampanyası İçin 0.49 Faiz Oranı Kampanyasında Farkı Otomobil Şirketleri Ödeyecek!

Kamu bankaları tarafından başlatılan 0.49 kredi kampanyası patladı! Kredide binek araçlar için 36 ay vadeli kredi verilmesi ve daha farklı pek çok konu tartışmalara neden oldu. Detaylar haberimizde!

İndirimli Araç Kredisi Kampanyası İçin 0.49 Faiz Oranı Kampanyasında Farkı Otomobil Şirketleri Ödeyecek!

Kamu bankaları tarafından başlatılan 0.49 kredi kampanyası patladı! Kredide binek araçlar için 36 ay vadeli kredi verilmesi ve daha farklı pek çok konu tartışmalara neden oldu. Detaylar haberimizde!

Bankaların anlaşmalı araba markaları için başlatmış oldukları 0,49 faiz oranı ile araç kredisi kampanyası büyük tartışma yarattı. Binek otomobillerde en fazla 36 ay vadeli kredi verilmesi ve en az çekilecek olan kredi tutarının 50 bin lira sınırı ile başlatması vatandaşın büyük tepki göstermesine neden oldu. Otomobil Markaları Aradaki Farkı Vatandaştan Çıkaracak! Kamu bankalarının düşük faizli araç kredisi kampanyasını değerlendiren OSD Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün "Tabii bu uygulamada maliyetin bir kısmını bankalar bir kısmını da şirketler karşılayacak. Bu durum, 2018 Ağustos'undan bu yana yükselen döviz, enflasyon ve dolayısıyla kredi faizleri nedeniyle 2017 yılına göre yüzde 60 oranında küçülen iç pazarda, düşük faizli kredi beklentisi nedeniyle bir hareketlilik sağlayacaktırAncak beraberinde, zaten karsız satış yapan firmalara ilave mali yük de getirecektir. Günün sonunda ise satışların canlanması ve satışlarda artış beklentisi, özellikle servis girişlerinde sektöre çok ciddi bir fayda sağlayacaktır" değerlendirmesinde bulunarak çok ses getirecek bir açıklamaya imza attı. Hatırlanacağı üzere benzer bir kampanya anlaşmalı konut projeleri ismi ile kamu bankaları tarafından konut projeleri içinde yapılmış, bankaların anlaşmalı konut projeleri ile ev alanlara 0,99 faiz oranı yerine 0,79 faiz oranı ile konut satışı yapılacağı duyurulmuştu. Ancak emlak365.com olarak sitemize gelen çok sayıda yorumda konut projelerinin banka anlaşmalı konut kredisi kullanılması durumunda fiyat farkı istedikleri iddia edilmişti. Benzer bir durumun otomobil firmaları tarafnıdan da yaşanıp yaşanmayacağı merak konusu olurken zaten zararına satış yaptıklarını iddia eden otomobil markalarının bir de faiz yükü üstlenip üstlenmeyeceği merak konusu oldu. En Az 28 Bin Lira Peşinat Ödenmesi Gerekecek! Araç Kredisi Peşinatı Kaç Lira?Taşıt kredisi peşinatı olarak bankalar yüzde 30 oranında ödeme alıyorlar. Yani satın alacağınız 100 bin liralık bir araba için 30 bin lira araba kredisi peşinatı olarak öderken 70 bin lira içinde taşıt kredisi kullanabiliyorsunuz. Son yapılan yasal düzenleme ile beraber fiyatı 120 bin liraya kadar olan arabaların  % 70'i içi bankalar taşıt kredisi kullanılmasına izin veriyor.Fiyatı 120 bin lirayı aşan arabalar için ise 120 bin liraya kadar yüzde 70 üstü için yüzde 50'si oranında araç kredisi kullanılabiliyor. 93 bin 400 lira olan Fiat Egea modeli için bu hesaplamaya göre 28 bin 20 lira araç kredisi peşinatı ödenmesi gerekiyor. EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com


Yorumlar (0)