İş Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları Güncellendi! Sıfır ve İkinci El Araç Kredi Oranları

Araba sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak verilen İş Bankası araç kredisi faiz oranları güncellendi. Sıfır ve ikinci el taşıt kredisi faiz oranları listesi ile İş Bankası araç kredisi hesaplama ve kredi başvuru detayları haberimizde...

İş Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları Güncellendi! Sıfır ve İkinci El Araç Kredi Oranları

Bankaların kredi faiz oranları Ocak ayına girilmesi ile beraber yükselişini sürdürürken bir faiz güncellemesi de İş Bankası tarafından yapıldı. İş Bankası ihtiyaç kredisi ve konut kredisi faiz oranları sonrasında taşıt kredisi faiz oranları listesini de güncelledi. 

İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI OCAK 2021 DÖNEMİNE NASIL GİRDİ?

Araç almak isteyen kişiler için İş Bankası tarafından verilen taşıt kredisi faiz oranı güncellendi. Yapılan güncelleme sonrasında İş Bankası taşıt kredisi faiz oranı sıfır ve ikinci el taşıt kredisi paketleri için geçerli olmak üzere;

36 aya kadar vadeli olan araç kredisi paketlerinde yüzde 1.45

37 - 60 ay vadeli olan taşıt kredisi paketlerinde ise yüzde 1.55 olarak revize edildi. 

60 AY VADELİ TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA! ARAÇ ALMAK İÇİN ÖDENECEK OLAN TAŞIT KREDİSİ AYLIK TAKSİT TUTARI KAÇ TL OLDU?

Yapılan güncelleme sonrasında ne yazık ki araba sahibi olmak isteyen kişilerin ödeyecekleri aylık taksit tutarları da yükseldi. Yüzde 1.55 olarak revize edilen 60 ay vadeli araç kredisi paketinden 40 bin liralık nakit para desteği alan kişilerin ödeyecekleri aylık taksit tutarları 1.112 lira seviyesine yükselmiş oldu. 

ARAÇ KREDİSİ NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Bankaların araç alımlarını finanse etmek üzere vermiş oldukları kredilere araç kredisi adı verilmektedir. Sıfır araç kredisi alım işlemleri satışı yapan showroomlar üzerinden yürütülmekte olup aracın proforma faturası başvuru işlemi için yeterli bulunmaktadır. 

İkinci el araç kredisi için satın alınmak istenen aracın ruhsatı talep edilmekte olup her iki kredi paketinde de aracın satışı sonrasında ruhsat üzerine kredi alacağına karşılık olarak banka rehin koymaktadır. 

Emlak365.com