İş Bankası'ndan Araba Alacaklara Düşük Faiz Desteği! Maliyetler Düştü

İş Bankası araba alacak olan vatandaşlar için sağladığı taşıt kredisinde faiz indirimine gitti.

İş Bankası'ndan Araba Alacaklara Düşük Faiz Desteği! Maliyetler Düştü

İş Bankası araba alacak olan vatandaşlar için sağladığı taşıt kredisinde faiz indirimine gitti. Bankanın sağladığı yeni oranlar maliyet tablosunu düşürürken sunulan yüksek limitle kredi imkanı da sağlanıyor.

Emlak365.com - İş Bankası'nın araç kredisi faiz oranları kısa süre önce yenilendi. Banka son güncellemesi ile müşterilerine daha düşük faiz oranlarıyla kredi imkanı sunduğunu duyurdu. İş Bankası'nın sağladığı bu kredi olanaklarında yer alan kredi limiti, kredi faiz oranı, ödeme süreci ve seçenekleri ile başvuru işlemlerine dair tüm bilinmesi gerekenler sizlerle. 

İŞ BANKASI'NDAN TAŞIT KREDİSİNDE YENİ ADIM

İş Bankası müşterilerine sunduğu taşıt kredisinde müşterilerin ödeme planlarına göre faiz oranı belirlediğini duyurdu. 3 yıla kadar olan kredi geri ödemelerinde daha düşük faiz oranı uyguladığını ilan eden banka 3 yıl ile 5 yıl arası yapılacak kredi ödemelerinde bir miktar daha yüksek faiz uygulayacak. İş Bankası'nın Aralık ayının son 10 gününde araba alacaklar için sunduğu faiz oranları.

* 3 ay ile 36 ay vadeli İş Bankası taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.45

* 37 ay ile 60 ay vadeli İş Bankası taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.55

HANGİ ARABA İÇİN KAÇ TL KREDİ LİMİTİ SAĞLANIYOR. 

İş Bankası ve diğer bankaların araç kredilerinde limit olarak alınan tutar 120 bin TL'dir. Bu kredi limitinin üzerinde bir değerde olan araçlar için bankalar aracın yarı değeri limitinde kredi sağlıyorlar. Örneğin 150 bin TL'lik bir araç alacak müşteriler 75 bin TL kredi çekebilirler. Ancak 120 bin TL'nin altında olan araçlar için bu oran yüzde 70. Örneğin 110 bin TL'lik bir araç alacak müşteriler 77 bin TL kredi kullanabilirler. 

VADE SÜRECİ DE KREDİ KULLANIMINA GÖRE DEĞİŞİYOR

* 0 km için - Bireysel taşıt kredilerinde satın alınacak aracın asıl fatura değerinin 120.000 TL ve altında olması durumunda azami vade 60 ay, 120.000 TL üzerinde ise azami vade 48 aydır.

* 2. El için - Bireysel taşıt kredilerinde satın alınacak aracın kasko değerinin 120.000 TL ve altında olması durumunda azami vade 60 ay, 120.000 TL üzerinde ise azami vade 48 aydır.

BAŞVURULAR ŞUBELERDEN

Müşteriler alacakları arabayı belirlemeleri durumunda İş Bankası şubelerinden kredi başvurularını yapabilirler. 

Yorumlar (0)