Krediyle Araba Alacaklara İNG Bank'tan 50 Bin TL 2. El Araç Kredisi

Banka kredisi kullanarak araba almak isteyenler, İNG Bank tarafından sağlanan taşıt kredisi özelliklerini merak ediyorlar.

Krediyle Araba Alacaklara İNG Bank'tan 50 Bin TL 2. El Araç Kredisi
Banka kredisi kullanarak araba almak isteyenler, İNG Bank tarafından sağlanan taşıt kredisi özelliklerini merak ediyorlar. Bankanın müşterilerine sunduğu güncel faiz oranları, kredi kullanım limiti ve yıllık maliyet tablosu araştırılıyor.

Emlak365.com olarak bizlerde İNG Bank'ın Şubat 2021 sonu ikinci el araç alımları için sunduğu taşıt kredisine dair tüm özellikleri derledik.

TAŞIT KREDİSİYLE ARAÇ ALIMLARI

Banka kredisiyle araba alacaklar için bilinmesi gereken ilk husus, bankaların sadece belli bir yaşa kadar olan araçlara kredi sağlamaları. Kamu ve özel bankalar müşterilerinin alacakları araçların en fazla 5 yaşında olmasını talep eder. Bazı bankalar 60 ay vade sürecinin düşürülmesi durumunda bu şartı 8 yaşına kadar olan araçlar için olarak değiştirir. Bu alanda en kapsamlı kredi ise Yapı Kredi Bankası tarafından sunulur. Yapı Kredi Bankası müşterilerinin 10 yaşına kadar olan araçları için kredi sağlar.

İNG BANK ARAÇ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ

İNG Bank ikinci el araba alacak olan müşterilerine özel kredi olanakları sağlayan bankaların başında geliyor. Banka avantajlı faiz oranlarının yanı sıra, uzun vadeli ödeme planı ve esnek ödeme seçenekleri sunuyor. Şubat sonunda İNG Bank'ın araba alacaklara sunduğu kredisinde yer alan özellikler şunlar;

ING Taşıt Kredisi'ni 0 km araçlar ile 8 yaşa kadar olan ikinci el araçlar için kullanabilirsiniz.

Uzun vadeli ödeme planı sunan İNG Bank müşterilerinin kullandıkları kredileri 60 ay vade ile ödemelerini sağlar.

Kredi tahsis ücreti, kredi anapara tutarının %0,5’ini geçemez.

Ferdi kaza ve hayat sigortası zorunluluğu yoktur.

Teminat olarak sadece satın alacağınız aracı rehin gösterebilirsiniz.

60 AY VADELİ 50.000 TL KREDİ ÖDEME PLANI

Müşteriler ikinci el araç alımlarında 50 bin TL kredi ihtiyacı duyar ve kredilerini İNG Bank'tan kullanmak isterlerse ödemelerini aşağıda yer alan ödeme planına göre yapacaklar.EN FAZLA NE KADAR KREDİ KULLANILIR?

İNG Bank ikinci el araç alacak müşterilerinin en fazla ne kadar kredi kullanabileceklerini resmi sitesinden ilan etti. Banka taşıt kredisi kullanımlarında uygulanan kredi limitini şu formülle açıkladı. Müşteriler alacakları aracın ekspertiz değeri 120 bin TL'den daha ucuz ise aracın değerinin yüzde 70'i kadar kredi kullanabilecekler. Ancak araç 120 bin TL'den daha pahalı ise kullanılacak kredi limiti, aracın değerinin yüzde 50'si kadar olacak.
Yorumlar (0)