Kuveyt Türk Katılım Bankası ile 60 Ay Vadeli Faizsiz Araç Alımı

Kuveyt Türk Katılım Bankası araba alacak olan müşterilerine faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında 60 ay vadeli finansman sağlıyor. Bankanın güncel kar payı oranları ile 60 ay vade koşuluna ilişkin bilinmesi gerekenler.

Kuveyt Türk Katılım Bankası ile 60 Ay Vadeli Faizsiz Araç Alımı
Taksitle araba almak isteyen ancak faiz ödemek istemeyen müşteriler için katılım bankalarının taşıt finansmanı ürünleri bulunuyor. Taksitli araç alımlarına dair düzenleme ardından daha çok araştırılan katılım bankalarının araç finansmanlarında iki önemli unsur bulunuyor.

Müşteriler ilk olarak araç alımlarında ne kadar ödeme yapacaklarını ve en uzun vade imkanından nasıl yararlanacaklarını merak ediyorlar.

FAİZSİZ ARAÇ ALIMI

Faizsiz araç alımı için sunulan olanaklardan bir tanesi de Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından sağlanıyor. Banka müşterilerinin ister sıfır isterlerse de ikinci el araç alımlarına özel finansman sağlıyor. Bankanın sağladığı tüm olanakları başlık başlık aktarıyoruz.

60 Ay Vade Seçeneği

Müşterilerin en merak ettiği nokta 60 ay vade olanağından nasıl faydalanacakları. Burada alınacak aracın değeri ön planda. Eğer müşteriler 120 TL'den ucuz bir araç alırlarsa vade süreci 60 ay olacak. 120 bin TL ile 300 bin TL arası araçlar için vade süreci 48 ay olarak uygulanacak. Bunun dışında kalan seçenekler ise fiyat arttıkça 36 ay ve 24 ay olarak uygulanacak.Ne Kadar Finansman Kullanabilirim?

Sıfır veya ikinci el araç alacaklar için Kuveyt Türk Katılım Bankası kullanılabilecek finansman limitini de aracın değerine göre hesaplıyor. Müşteriler 120 bin TL'den daha ucuz araç alımlarında aracın değerinin yüzde 70'i oranında finansman kullanabilecekler. 120 bin TL'den pahalı araçlar için finansman oranı yüzde 50 olacak.

Alınacak Araç için Yaş Şartı

2. El araç finansmanlarında 8 yaşa kadar finansman desteği sağlanmaktadır. Ancak, kullanılacak aracın yaşı ve kullandırılan finansmanın vadesi toplamı 108 ayı geçmeyecektir. (6 yaş için maksimum 36 ay, 7 yaş için maksimum 24 ay ve 8 yaş için maksimum 12 ay vade)

KREDİ MALİYET ORANI

Kuveyt Türk Katılım Bankası müşterilerine Nisan 2021 döneminde yüzd 1.61 kar payı oranıyla finansman sağlıyor. Bu oran ek bankacılık ürünleri kullananlara sunulurken ek bankacılık ürünü kullanmayanlar için Kuveyt Türk Katılım Bankası aylık yüzde 1.66 kar payı sunuyor.

Banka bunun yanında finansman ile birlikte kullanılacak sigorta ödemelerine dair de açıklamada bulundu. Ödenecek tutar ile ilgili örnek veren banka "30.000 TL finansman tutarı için 1 yıllık kredili hayat sigortası pirim tutarı 32 yaşındaki erkek müşteri için 96,07 TL olarak hesaplanmıştır. Kredili hayat sigortası bedeli, kredi tutarına, vadeye, yaşa ve kredi aylık kâr oranına göre değişkenlik göstermektedir." bilgisini paylaştı.
Yorumlar (0)