Mart'ta Vakıfbank ve Akbank Taşıt Kredisi Yapılandırmada Liste Başı Oldu!

2021 senesi Mart ayında Vakıfbank ve Akbank’tan taşıt kredilerini minimum 100 TL kara geçerek yapılandırmak mümkün hale geldi.

Mart'ta Vakıfbank ve Akbank Taşıt Kredisi Yapılandırmada Liste Başı Oldu!
2021 senesi Mart ayında Vakıfbank ve Akbank’tan taşıt kredilerini minimum 100 TL kara geçerek yapılandırmak mümkün hale geldi. Kredilerini ödemekte zorlanan banka müşterileri yapılandırma başvurularını şubelerden yapmaya başladılar.

Akbank Taşıt Kredisi Yapılandırma

Taşıt kredisi yapılandırma işlemlerinde sundukları kar ve faiz oranı ile Vakıfbank ve Akbank bankalar listesinden liderliği paylaşıyorlar. Vakıfbank taşıt kredilerini %1.34 faiz oranı ile Akbank ise %1,43 faiz oranı ile yapılandırıyor. %1,43 faiz oranı ve %1,44 faiz oranı ile taşıt kredisi yapılandıracak olan Yapı Kredi ve ING Bank ise onların arkasında yer aldı.

Vakıfbank’tan daha önce 100 bin TL araç kredisi kullanan ve 40 bin TL’lik ödemesi kalan kişiler, yapılandırmada en avantajlı koşullardan yararlanacaklar. Bu 40 bin TL’lik borcu ödemekte zorlananlar yapılandırma başvurusu ile %1,34 faiz oranı ve 60 ay vade ile yapılacak olan yeni hesaplamadan yararlanıyorlar. Hesaplama ardından 40 bin TL borç aylık 1.202 TL taksitler halinde ödenecek. Bu kapsamda kalan tutar üzerinden 100 TL’lik kar sağlanıyor.

Akbank Taşıt Kredisi Yapılandırma

Akbank’tan daha önce 100 bin TL taşıt kredisi kullanmış olan ve 40 bin TL’lik borcu kalan vatandaşlar ise %,43 faiz oranı ve 60 ay vade süresi üzerinden kalan borcu hesaplatabilirler. Bu kapsamda 40 bin TL borç aylık 1230 TL’lik taksitler üzerinden ödenecek.

Yapılandırma işlemleri ardından elde edilen en büyük avantaj ise kredi notunu düşüren borçların sistem üzerinden kalkması. İşlem ardından kredilerin kalan tutarları yeni bir kredi gibi ödenecek ve geçmiş borçlar sistemden kalkacak.

Başvuru

Başvuru için Akbank ve Vakıfbank’tan daha önce taşı kredisi kullanmış olanlar, müşterisi oldukları bankanın kendilerine en yakın şubesine gidecekler. TC kimlik kartı ve maaş bordrosu ile başvuru yapılması şar görülüyor. Şubelerde müşteri temsilcisi ile görüşme sağlanıp yapılandırma talep formu doldurulması ile başvuru gerçekleştirilecek.
Yorumlar (0)