Mayıs Ayının En Uygun Taşıt Kredisi Kampanyası Vakıfbank'tan Geldi!

Yaşanan sorunlar nedeni ile yeniden zam beklentisi oluşan araç fiyatları alım için bekleyen kişileri yeniden harekete geçirirken bankaların taşıt kredisi kampanyaları ve faiz oranları da araştırma konusu oldu. Mayıs ayında başlatılan yeni kredi kampanyaları ile en uygun araç kredisi veren banka Vakıfbank oldu. Banka banka 60 ay vadeli 50 bin TL taşıt kredisi hesaplama tablosu haberimizde!

Mayıs Ayının En Uygun Taşıt Kredisi Kampanyası Vakıfbank'tan Geldi!

Merkez Bankası tarafından atılan parasal sıkılaşma adımları ve alınan politika faizi kararları sonrasında bankaların kredi faiz oranlarında hızlı bir yükseliş yaşanmıştı. İhtiyaç ve konut kredisi faiz oranlarında olduğu gibi taşıt kredisi faiz oranlarında da yükseliş meydana geldi. 2020 yılının Haziran ayında başlatılan kampanya ile sıfır araç taşıt kredisi kamu bankaları tarafından 0.49 seviyesine kadar çekilmişti. 

Pandemi döneminde son derece dalgalı seyreden otomobil sektörü ve ikinci el araç piyasası başlatılan kredi kampanyaları ile büyük bir çıkış yakalamış araç satış rakamları rekor üzerine rekor kırmıştı. Yaşanan talep patlaması sonrası ne yazık ki araç fiyatlarına zam yağmuru başlamış, önce sıfır araç fiyatları ardından ise ikinci el araç fiyatları el yakmaya başlamıştı. 

EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ, BU FAİZ ORANLARI İLE ARABA ALINIR MI?

Araç fiyatlarına gelen zamların ardından kamu bankaları tarafından ucuz kredi kampanyası sona erdirilmiş, ardından ise Merkez Bankası tarafından uygulanan parasal sıkılaşma politikası kapsamında  kredi faiz oranları büyük bir hızla yükselişe geçmişti. 14 Mayıs 2021 Cuma günü itibari ile şu anda en uygun araç kredisi Vakıfbank'tan verilirken en  düşük araç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.50 olarak duyuruldu. 

Vakıfbank hem sıfır hem de ikinci el araç kredisi paketinde yüzde 1.50 faiz oranı ile kredi kullanma imkanı tanırken bu oran üzerinden 60 ay vadeli 50 bin lira kredi çeken kişilerin toplam kredi ödemesi 82 bin 436 lira olarak gerçekleşecek. Yani 50 bin lira kredi kullanan kişiler 32 bin 436 lira faiz ödemesi yapacaklar.

60 AY VADELİ 50 BİN LİRA TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU! 

Araba almak isteyen kişilere bankalar en fazla 60 ay vadeli taşıt kredisi kullanma imkanı sunarken en düşük faiz oranı olan yüzde 1,50 oranı ile 50 bin lira taşıt kredisi kullanan kişilerin aylık taksit tutarı bin 370 TL olarak gerçekleşecek.

Yorumlar (0)