Sıfır Araç Almak İsteyenlere Özel Taşıt Kredisi Kampanyaları

Araba fiyatlarında yeni bir zam dalgası beklenirken bu dönemi değerlendirmek isteyen kişilere yönelik olarak bankaların taşıt kredisi faiz oranları da güncellendi. Son dönemde yükselişe geçen faiz oranları için sıfır araç almak isteyen kişiler yönelik daha cazip oranlar sunuldu. İşte banka banka taşıt kredisi faiz oranları ve fırsat kampanyaları...

Sıfır Araç Almak İsteyenlere Özel Taşıt Kredisi Kampanyaları

Yeni bir araba satın almak ya da arabasını yenilemek isteyen kişilere yönelik olarak bankalar taşıt kredisi desteği sağlamaya devam ediyor. Özellikle de bankaların daha güvenilir buldukları sıfır araç alımlarına yönelik kredi kampanyaları dikkat çekiyor. 

Özellikle de Ramazan Bayramı öncesinde bayrama yeni arabası ile girmek isteyen kişilere yönelik olarak başlatılan kampanyalar kapsamında en uygun araç kredisi faiz oranı yüzde 1,50 olarak beklenirken en uygun kredi veren banka ise Vakıfbank oldu. 

BANKA BANKA ARAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI İLE EN UYGUN KREDİ VEREN BANKA HANGİSİ?

2020 senesinde Türkiye Haziran ayında yeniden normale dönüş sürecine geçiş yapmış ve ekonominin yeniden canlanması adına kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden ucuz destek kredileri verilmeye başlanmıştı. Bu kampanyalar kapsamında araba sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olmak üzere sıfır araç kredisi faiz oranı yüzde 0.49 olarak duyurulmuş, anlaşmalı otomobil markalarının yerli araç modelleri için düşük faizli kredi desteği sağlanmıştı. 

Başlatılan kampanya kapsamında sıfır araç almak isteyen kişilerin belirlenen araba modelleri arasından alım yapmaları halinde düşük faiz oranı ile araba sahibi olmalarına olanak sağlanmıştı. Ancak kampanya sıfır araç modellerine zam yapılması sebep gösterilerek sonlandırılmış, kısa süren kampanyadan pek çok kişi yararlanma imkanı bulamamıştı. 

Sonrasında ise enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş ile beraber bankaların kredi faiz oranları da yükselişe geçmişti. Yaşanılan sürecin sonunda 2021 yılının Nisan ayı sonu itibari ile en düşük araç kredisi faiz oranı yüzde 1,50 seviyesine ulaşırken en uygun araç krediis veren banka ise bu oranı uygulayan Vakıfbank oldu. 

EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ VEREN BANKALAR LİSTESİ 2021

Vakıfbank araç kredisi kampanyası ile yüzde 1,50 faiz oranını uygularken bu kampanyadan yararlanarak 40 bin liralık araç kredisi çeken kişilerin aylık taşıt kredisi taksit ödemesi bin 252 TL olarak gerçekleşecek. 

Halkbank yeşil ışık  taşıt kredisi kampanyası ile araç kredisi faiz oranı yüzde 1,54 olarak uygulanırken bu kampanya ile Halk Bankası isteyen müşterilerine ilk taksit ödemesini 3 ay erteleme imkanı sunuyor. 

Yorumlar (0)