Sıfır Kilometre Otomobillere Zam Gelmeden Araç Almak İsteyenlere Taşıt Kredisi Akbank'tan

Yeni bir otomobil satın almak isteyen vatandaşlar için finansman desteği haberi Akbank'tan geldi. Akbank taşıt kredisi kampanyası ile müşterilerin sıfır kilometre araç alımında finansal destek vermeye devam ediyor.

Sıfır Kilometre Otomobillere Zam Gelmeden Araç Almak İsteyenlere Taşıt Kredisi Akbank'tan
Türkiye'de otomobil fiyatlarında Nisan ayının ortalarına doğru bir zam beklentisi oluştu. Bu zam gerçekleşmeden sıfır kilometre araba almak isteyenlerin sayısı bir hayli fazlalaştı. Zamdan etkilenmek istemeyen vatandaşlar da taşıt kredisi imkanlarını araştırmaya başladılar. Hangi bankanın, hangi şartlarda taşıt kredisi verdiği merakla öğrenilmek istenirken Akbank'ın taşıt kredisi kampanyası dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Akbank tarafından düzenlenen taşıt kredisinin ana felsefesi müşterilerin zorlanmadan yeni bir araç sahibi olmaları oluşturuyor. Bu kapsamda dizayn edilen taşıt kredisi kampanyası ile Akbank müşterilerine çok sayıda imkan tanınıyor. Rahat kredi kullanımı mottosuyla sunulan Akbank taşıt kredisi kampanyasının detayları banka tarafından açıklandı.

AKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ ŞARTLARI NELERDİR?

Akbank'tan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşteriler cazip kredi seçeneklerinden yararlanabiliyorlar. Buna göre 120 Bin TL'nin üzerinde bir fatura değeri olan araçların 120 Bin TL'ye kadar olan kısmının yüzde 70'i ve 120 bin TL'nin üzerindeki kısmın yüzde 50'si kredilendirilebiliyor. Bu hesaplamayla 200 Bin TL'lik bir fatura bedeli olan otomobil için müşteriler Akbank'tan 124 Bin TL'lik taşıt kredisi kullanabiliyorlar.

AKBANK TAŞIT KREDİSİ KOŞULLARI NELERDİR?

-Kredi kullanacak müşteri 18 yaşın üzerinde olmalıdır
-Müşterinin risk ve istihbaratta olumsuz bir durumu olmamalıdır
-Belirlenen kredi taksidi hane halkının aylık ortalama gelirinin yüzde 50'sini geçmemelidir
-Kredi kullanan hayat sigortası yaptırmayı kabul etmelidirler
-Satın alınacak otomobil için kasko sigortası yaptırılır
-Gerçek kişilere ferdi kaza sigortası yaptırılır
-Satın alınan otomobil üzerine rehin konulur

AKBANK 150 BİN TL TAŞIT KREDİSİ HESAPLAMAAkbank'tan 150 Bin TL taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilere 48 ay vadeli krediler için aylık yüzde 1,61 faiz uygulanmaktadır. Bu krediyi kullanan müşteriler otomobillerini satın aldıktan sonra her ay 4.822 TL kredi taksiti öderler. Ayrıca kredi tahsis ücreti olarak müşterilerden 787,50 TL tahsil edilir.
Yorumlar (0)