Taksitli Araba Almak İsteyenler! En Ucuz Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Taksitle araba almak isteyenler için bankaların taşıt kredisi faiz oranlarını araştırdık. Banka banka en ucuz ve hesaplı kredi faiz oranları ile taksitli araba alımlarının hangi şartlarda olduğunu aktardık.

Taksitli Araba Almak İsteyenler! En Ucuz Taşıt Kredisi Veren Bankalar
Taksitli araba almak isteyenler için bankalar taşıt kredisi olanağı sağlıyorlar. Bankaların taşıt kredisi kullanımlarında en önemli detay ise faiz oranları. Faiz oranlarının düşük olması vatandaşların kredi maliyetlerinin çok daha düşük olması anlamına gelecek.

Mart ayı ortasında kamu bankaların farklı kredi kampanyaları taşıt kredilerinde faiz oranlarının düşmesine neden olmuştu. Yeni ve güncel faiz oranlarının tamamı haberimizde.

BANKALARIN TAŞIT KREDİSİYLE ARABA NASIL ALINIR?

Araba almak isteyenler için bankalar hem sıfır hemde ikinci el araçlar için kredi sağlıyor. Sıfır araçlar için herhangi bir koşul talep etmeyen bankalar ikinci el araç alımlarında yaş şartı sunuyorlar. Bankaların çok büyük kısmı en fazla 5 yaşına kadar olan araçlar için kredi sağlıyorlar.

Kamu bankalarında bu şart 8 yaşına kadar olan araçlara kadar değişiyor. Yapı Kredi Bankası ise 10 yaşına kadar olan araçlar için kredi sağlıyor. Ancak özel koşullar talep edilebilir.

Bunların dışında bankaların bazıları ise farklı uygulamalar ile yaşlı araçlara kredi veriyorlar. Örneğin 5 yaşından daha büyük araçlar için bankalar vade sürecini kısaltıyorlar. 5 yaşında araç için 60 ay vadeli kredi sağlayan bankalar, 7 yaşında araçlar için vade sürecini 2 yıl kısaltıp 36 aya indiriyorlar.

NE KADAR KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

Taşıt kredisi kullanımlarında limit tüm bankalar için aynı hesaplama formülü ile hesaplanır. Müşteriler ister sıfır ister ikinci el olsun 120 bin TL'den ucuz arabalar için, aracın değerinin yüzde 70'i kadar kredi kullanabilirler. Bunun dışında daha pahalı araçlar için bankalar aracın değerinin yüzde 50'si oranında kredi sağlayabilirler.

100 bin TL değerinde bir araç alacak olan müşteri 70 bin TL kredi kullanabilir. Ancak aracın değeri 130 bin TL ise kullanılacak kredi limiti yüzde 60 oranla 65 bin TL olarak uygulanır.

BANKA BANKA KREDİ FAİZ ORANLARI

Yukarıda yer alan tablo 60 ay vadeli kredi kullanımı durumunda oluşan ödeme planlarından oluşuyor. 60 bin TL kredi kullanıp 60 ay vade ile ödemek isteyenlerin yapacağı ödemelere dair liste yukarıda yer aldığı şekilde. Burada dikkat edilmesi nokta ise bazı bankaların kısa vadeye daha düşük faiz oranı sağlaması bazı bankaların ise müşterilere özel kampanyalarının olması.
Yorumlar (0)