Taşıt Kredisi Faiz Oranları! En Düşük Faizle 48 Ay Vadeli 50 Bin TL Kredi Maliyet Tablosu

Taşıt kredisi ile araba alımlarında maliyet oranları çok yükseldi. Bankalar taşıt kredisinde faiz oranlarını ihtiyaç kredisi ve konut kredisi kullanımlarına göre daha üst seviyelere çıkardılar. Bankalardan gelen bu hamle sonrasında oluşan yeni kredi faiz oranları tablosu ve en uygun taşıt kredisi faiz oranıyla 50.000 TL kredi ödeme planı haberimizde.

Taşıt Kredisi Faiz Oranları! En Düşük Faizle 48 Ay Vadeli 50 Bin TL Kredi Maliyet Tablosu

Araba almak isteyen vatandaşlar 2020 yılının ilk günlerinden itibaren yüksek fiyatlar nedeniyle zor bir dönem geçiriyordu. 

Yaz aylarında taşıt kredisi kampanyaları ile bir nebze cazip hale gelen araba alımlarında faiz oranları yeniden yükselişe geçti. Bu dönemde taşıt kredisi kullanarak araba alacak olan vatandaşlar için sunulan en uygun faiz oranını araştırdık. 

BANKALARIN TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Bankaların taşıt kredisi faiz oranları yaz aylarında yüzde 0.82 bandına kadar gerilemişti. Özel ödeme koşulları ile sunulan bu taşıt kredisi kampanyalarının sona ermesinin ardından faiz oranları ilk olarak yüzde 1.00 daha sonra ise yüzde 1.10 bandının üzerinde tırmandı.

Taşıt kredisi ile araba alacaklar için Eylül aynın ikinci yarısının en uygun faiz oranı oranı yüzde 1.17 bandında bulunuyor. Bu faiz oranı İNG bank tarafından 60 ay vadeli kredi kullanımlarında geçerli..Bunun dışında diğer bankalar tarafından sunulan faiz oranları listesi şu şekilde;

* İNG Bank taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.17

* Kuveyt Türk taşıt finansmanı kar payı oranı yüzde 1.24

* İş Bankası taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.30

* Ziraat Bankası taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.30

* Türkiye Finans Taşıt finansmanı kar payı oranı yüzde 1.34

50 BİN TL KREDİ ÖDEME PLANI 

Araba alacaklar için sunulan bu faiz oranlarından en düşük faiz oranıyla 48 ay vadeli 50.000 TL kredi kullanacak olan bir müşteri için oluşan ödeme planı.

Emlak365.com