Vakıfbank'tan Kredi Hamlesi! 60 Ay Vadeli 75.000 TL 2. El Araba Kredisi

Araba almak isteyenler taşıt kredisi kullanımı ile ihtiyaç kredisi kullanımı arasında kalabiliyorlar.

Vakıfbank'tan Kredi Hamlesi! 60 Ay Vadeli 75.000 TL 2. El Araba Kredisi
Araba almak isteyenler taşıt kredisi kullanımı ile ihtiyaç kredisi kullanımı arasında kalabiliyorlar. Vakıfbank son kredi hamlesiyle taşıt kredisinde daha düşük faizle kredi vermeye başladı. Bankanın yeni taşıt kredisi hamlesinin ardından araba alacaklar için oluşan ödeme planını derledik.

İKİNCİ EL ARABA ALIMLARINDA BANKALARIN KREDİ FAİZ ORANLARI

Araba alacak olan vatandaşlar için taşıt kredisi faiz oranları çok yüksek bantlarda bulunuyordu. Ancak bankaların mart ayı hamleleri ile bu faiz oranlarında indirimlere gidildi. Mart ayında taşıt kredisi faiz oranlarında indirime giden bankaların en dikkat çekeni Vakıfbank oldu.

Ocak ve Şubat döneminde taşıt kredisi faiz oranları yüzde 1.50 bandının üzerinde olan Vakıfbank yeni kampanyasında yüzde 1.35 bandının altına düştü. Şuan en avantajlı taşıt kredisi faiz oranını veren Vakıfbank müşterilerine aylık yüzde 1.34 faiz oranıyla kredi sağlıyor.

DİĞER BANKALARIN TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Araba alacaklar için diğer bankaların taşıt kredisi faiz oranları yüzde 1.40 bandının üzerinde bulunuyor. Vakıfbank müşterilerine yüzde 1.35 aylık faizle kredi sağlarken Akbank'ın taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.43 bandında yer alıyor. Garanti BBVA müşterilerine aylık yüzde 1.49 faiz oranıyla ikinci el taşıt kredisi sağlıyor.

Faizsiz bankacılık kapsamında katılım bankalarından finansman kullanacaklar için Vakıf Katılım Bankası müşterilerine yüzde 1.55, Ziraat Katılım Bankası ise yüzde 1.58 kar payı oranıyla taşıt finansmanı sağlıyor. Bunların dışında İş Bankası'nın taşıt finansman faiz oranı yüzde 1.55, Denizbank'ın yüzde 1.59, QNB Finansbank'ın ise yüzde 1.61 seviyesinde yer alıyor.

Vade Sürecine Göre Faiz Oranı

Yukarıda kamu bankaları, katılım bankaları ve özel bankaların ikinci el taşıt kredisi faiz oranları ile taşıt finansmanı kar payı oranlarını paylaştık. Bu oranlar 60 ay vadeli ödemeler için geçerli olup bazı bankalarda ilan edilen oranlar vade sürecinin kısalması durumunda farklı olabilir.

60 AY VADELİ 75.000 TL İKİNCİ TAŞIT KREDİSİBankaların ilan ettikleri oranlar ile 75 bin TL kredi kullanacak olan ve 60 ay vadeli ödeme planı oluşturan müşteriler ödemelerini yukarıda yer alan tabloya göre yapacaklar. En düşük faiz oranını sunan Vakıfbank'ın kredi ödeme planında 75 bin TL kredi 5 yıl sonunda yaklaşık 118 bin TL olarak ödenecek. Ödemeler aylık 1958 TL taksitle tamamlanacak.
Yorumlar (0)