Yüksek Limitle İş Bankası Araç Kredisi: 75 Bin TL Kredi Ödeme Planı

Araba alımlarında müşterilerin tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi de banka kredisi kullanmak.

Yüksek Limitle İş Bankası Araç Kredisi: 75 Bin TL Kredi Ödeme Planı
Araba alımlarında müşterilerin tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi de banka kredisi kullanmak. Bankaların faiz oranlarının uygun olması durumunda yüksek limitle kredi kullanan vatandaşlar almak istedikleri araçların sahibi oluyorlar. Şubat 2021 ortası itibariyle yüksek bir bantta bulunan araç kredileri için son faiz oranlarını ve İş Bankası kredi özelliklerini derledik.

İŞ BANKASI’NDAN ARAÇ KREDİSİ KULLANIMI

İş Bankası çoğu banka gibi aracın durumuna göre değil, kullanılacak kredinin geri ödeme sürecine göre faiz oranı uyguluyor. Banka müşterilerinin sıfır veya ikinci el araç almaları durumunda aynı faiz oranını uyguluyor. Ancak müşterilerin kullanacakları kredi için talep edecekleri ödeme planı faiz oranlarını değiştirebilir. 60 ay vadeyle sıfır ve ikinci el taşıt kredisi kullanacak olan müşteriler ödemeleri kısa süreli yapmak isterlerse daha düşük faiz oranıyla kredilerini kullanabilecekler. Ancak kredi vadesi 60 aya ulaştığında faiz oranları artacak.

İş Bankası 3 ay ile 36 ay vadeli sıfır ve ikinci el taşıt kredisi kullanımlarında yüzde 1.45 faiz oranı uyguluyor.

Eğer müşteriler ödemelerini 37 ay ile 60 ay arasında ödeme isterlerse taşıt kredisinde faiz oranları yüzde 1.55 bandında olacak.

YÜKSEK LİMİTTE TAŞIT KREDİSİ OLANAĞI

İş Bankası’ndan taşıt kredisi kullanacak olanlar için banka müşterilerine yüksek limit olanağı sağlıyor. Müşterilerin alacakları sıfır araç ve ikinci el arabanın değeri 120 bin TL’den daha düşük ise müşteriler aracın değerinin yüzde 70’i oranında kredi kullanabilirler. Örneğin 110 bin TL’ye araç alacak bir müşteri bu araç için 77 bin TL kredi kullanabilecek.

Bankanın ilan ettiği sınır olan 120 bin TL’den daha pahalı bir araç alınması durumunda ise kredi kullanım oranı düşecek. Banka 120 bin TL ve üzerinde bir değerde olan araçlar için yüzde 50 oranında taşıt kredisi sağlıyor. Bu hesaplama kapsamında bir müşteri 130 bin TL’lik araç alırsa en fazla 65 bin TL için kredi kullanabilir.

75.000 TL KREDİ KULLANIMINDA OLUŞAN ÖDEME PLANITAŞIT KREDİSİ BAŞVURULARI

İş Bankası müşterilerinin araç alımları için kredi taleplerini sadece banka şubelerinden kabul ediyor. Müşteriler araç alımı için kendilerine en yakın İş Bankası şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilirler.

Emlak365.com
Yorumlar (0)