Tatile çıkacaklar dikkat! Otellerden daha ucuz!

Bu yıl tatilciler otellerin dolu olmasından dolayı tatil tercihlerinin değiştirdi. Tatil tercihlerini değiştiren tatilciler oteller yerine tatil evlerini seçti.

EMLAK HABERLERİ 25.08.2019 - 09:20 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Bu yıl tatilciler otellerin dolu olmasından dolayı tatil tercihlerinin değiştirdi. Tatil tercihlerini değiştiren tatilciler oteller yerine tatil evlerini seçti.

Tatilciler her yıl ülke ekonomisine büyük bir destek sağlıyor. Yerli ve yabancı turistler tatil bölgelerinde bulunan başta oteller olmak üzere bir çok alanın hareketlenmesini sağlıyor. Böylelikle tatilciler rahatlıkla tatillerini gerçekleştirirken ülke ekonomisine de destek oluyor.TATİLCİLER TATİL EVLERİNİ TERCİH ETTİTatilcilerin en gözde mekanlarının yer aldığı Antalya’nın Alanya ilçesinde oteller yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. Otellerde yer olmamasından dolayı tatilciler tatil evlerini tercih etti.OTELLERE GÖRE DAHA UCUZOtellerin bu yıl yüzde 100 doluluğa ulaşmasının tatil evlerine ilgiyi daha da artırdığını dile getiren Alanya Emlakçılar Derneği (ALEMDER) Başkan Yardımcısı Ali Özsoy, tatil evlerinin otellere göre daha ucuz olduğunu ifade etti. Ayrıca Özsoy, kalabalık aileler için evlerin çok daha uygun ve avantajlı olduğunu belirterek, “İlçede yaklaşık 3-4 bin ev var. Bu evler daha çok rezidans ve apartman şeklinde havuzlu daireler. En çok da bunlar tercih ediliyor” dedi.HÜKÜMET TATİL EVLERİNİ VERGİLENDİRDİTatil evlerinin kontrolsüz gelişiminden korktuklarını dile getiren Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Başkanı Burhan Sili ise, “Hükümet bu evleri vergilendirerek bizleri rahatlattı.  Sahillerde turistlerin talep ettiği bölgelerde ikinci konutların hızlı şekilde gelişti.”dedi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@