Tayinler Başladı, Ankara'da Kiralık Ev Fiyatları Yüzde 100 Zamlandı!

Pek çok kamu kurum ve kuruluşu ile bakanlıklara ev sahipliği yapan Ankara memurlar şehri olarak anılıyor. Ankara'da tayinlerin başlaması ile kiralar yükseldi!

Tayinler Başladı, Ankara'da Kiralık Ev Fiyatları Yüzde 100 Zamlandı!

Ankara'da her sene olduğu gibi tayinlerin başlaması ile beraber kira fiyatlarında büyük bir hızla yükseliş başladı. Artan konut talebi ile bazı bölgelerde konut kiralarında yüzde 100'e varan zamlar yaşandı.

Konut üretiminin bir süredir azalması, yüz yüze eğitimin yeniden başlayacağına yönelik beklenti ile öğrencilerin yeniden şehre dönüş yapması ve tayinlerin başlaması ile kiralara zam yağmuru başladı.

ANKARA BATIKENT'TE KİRALIK EV FİYATLARI 2'YE KATLADI!

Ankara Batıkent kiralık ev fiyatları için en fazla yükselşin yaşandığı ilçe olarak öne çıktı. Yeni ev inşaatlarının ve konut projelerinin durdurulması ile beraber konut kıtlığı yaşanırken bu da kiralık ev fiyatlarının yükselmesine neden oldu.

Yeni Batı Mahallesi civarında kiralık ev kalmazken özellikle de bahçeli evler ve site içerisinde yer alan evlerin fiyatlarında son derece büyük bir yükseliş yaşandı. Dikmen ve Öveçler Ankara'da kiraların en fazla yükseldiği diğer ilçeler arasında yer aldı.

ankara-kiralık-ev-fiyatları

TEK BAŞINA EV KİRALAMAK HAYAL OLDU!

Memur maaşı ile bile olsa çalışanların tek başına ev kiralaması yükselen kiralık ev fiyatları nedeni ile oldukça zorlaştı. Ankara'da kış mevsiminin son derece uzun ve sert geçmesi nedeni ile yakacak giderlerinin de yüksek olduğu belrtilirken süreçte kiralık ev arayan kişilerin son derece zorlandığı, emlakçıların ellerinde sınırlı sayıda kiralık ev kaldığı dile getiriliyor. Pek çok şehirde olduğu gibi Ankara'da son dönemde hem satılık hem de kiralık ev fiyatlarında büyük bir hızla yükseliş yaşandı.

SONRAKİ HABER