TBMM grup toplantısında dile getirdi! Emekli maaşları en az asgari ücrete...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener enflasyon oranlarının çok yükseldiğini, asgari ücrete zam yapılmasını emekli maaşlarının ise asgari ücret seviyesine çıkarılmasını talep etti.

Gündem 13.04.2022 - 14:39 13.04.2022 - 14:40 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Emeklilerin bayram öncesi alacakları ikramiyelerine ne kadar zam yapılacağına ilişkin birçok iddia konuşuluyor. Bu iddialara ilişkin açıklamalara siyasi kanattan değerlendirmeler gelirken bu defa emekli maaşları için bir öneri geldi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmasında emeklilerin maaşlarında düzenleme talep etti. 

EMEKLİ MAAŞLARI ASGARİ ÜCRETE ÇIKARILSIN

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in grup toplantısı konuşmasının ana başlıkları ekonomi oldu. Akşener konuşmasının başında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin açıklamalarına tepki göstererek başladı. Nebati'nin vatandaşlara sabredin mesajı verdiğini ifade eden Akşener, "Millete gelince 'sabır' diyenler, yandaşa gelince 'al sana bir maaş daha' diyor. Emekliye 'sabır' diyenler, müteahhide gelince 'al sana bir ihale daha' diyor." sözleriyle tepkisini dile getirdi. 

Konuşmasının devamında emekli maaşları ve ikramiyeleri ile ilgili önerilerini de sıralayan Akşener, TÜFE ve Dolar üzerinden hesaplama yaptı. 

İkramiyenin 2018'de 1000 TL doların ise 4 TL olduğunu vurgulayan Akşener, o dönem 250 dolar eden ikramiyenin yine aynı seviyeye çıkarılması durumunda 3.700 TL olacağını söyledi. TÜFE üzerinden bir hesaplama yapıldığında ise ödemelerin 2.860 TL'ye çıkacağını söyledi. 

Emekli Maaşları

Emeklilerin aldıkları aylık ödemelerinde de düzenleme olması gerektiğini altını çizen  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "İğneden ipliğe her şeye gelen zamlara göre asgari ücreti yeniden güncelleyin. 2 bin 500 liraya çıkardığınız en düşük emekli maaşını da asgari ücret kadar bir orana çıkarın." açıklamasıdna bulundu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@