TCDD Zafer Treni Nedir, Bileti Nereden Ve Nasıl Alınır?

30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından oldukça anlamlı bir etkinlik düzenleniyor. TCDD Zafer Treni bileti nedir, nasıl alınır?

TCDD Zafer Treni Nedir, Bileti Nereden Ve Nasıl Alınır?

Türkiye'de 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu yaşanmaya başlandı. Bu özel ve anlamlı gün nedeniyle çok sayıda etkinlik düzenlenirken en özel etkinliklerden birisine de Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) imzasını attı. TCDD Zafer Treni üzerinden hatıra bilet alma imkanı veren TCDD bu etkinlik ile çok büyük bir ilgi gördü.

TCDD ZAFER TRENİ NEDİR?

TCDD Zafer Treni temsili bir tran seferidir. Bu sefer ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'na işaret edilmektedir. Kurtuluş Savaşı'nın Türkiye tarafından kazanıldığını ifade eden 30 Ağustos Zaferi Türkiye'nin en özel milli bayramlarından birisidir. TCDD de bu büyük zaferin anısına TCDD Zafer Treni seferinini düzenlemektedir.

TCDD ZAFER TRENİ BİLETİ NASIL ALINIR?

TCDD Zafer Treni için bilet dağıtılmaya başlandı. Bu anlamlı tren seferinde temsili olarak yer almak isteyen ve 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu ortaya koymayı hedefleyenler için büyük bir imkan sunulmuştur.

TCDD tarafından yayıuna sokulan Zafertreni internet sitesi üzerinden ad ve soyad bölümünü dolduran vatandaşlara tren bileti kesilmektedir. Çeşitli formatlarda hazırlanan bu zafer treni bileti önemli bir hatıra olarak kişisel arşivlerde şimdiden yerini aldı.

“Ben de Zafer Treni'ndeyim” demek isteyenlerin alacakları Zafer Treni bileti için TCDD tarafından, “Zafer Treni, Mustafa Kemal Paşa'nın 1924'te Dumlupınar'da dediği gibi, 'Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.' sözlerinden ilhamla yükselen yeni neslin temsilcilerini Zafer Treni'nde buluşturuyoruz.” açıklaması yapıldı.

SONRAKİ HABER