TCMB Ocak 2022 Enflasyon Raporu Ne Zaman Açıklanacak? Tarih Verildi

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın Ocak 2022 enflasyon raporunu açıklayacağı tarih belli oldu.

Finans 21.01.2022 - 10:51 21.01.2022 - 10:52 Büşra Uluşen

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yayımlnan enflasyon raporunda, enflasyonun gelecekte nasıl seyredeceğine dair tahminleri ve tahminlerde değişiklik oluşmuşsa bunun nedenleri belirtilir. Raporda, geçmiş dönemdeki enflayon gelişmeleri de anlatılır. 

Aralık 2021 döneminin enflasyon oranı yüzde 36 olarak açıklanmıştı. Bu açıklamadan sonra birçok kalemdeki maaş ve ücretlendirmeler bu orana göre belirlendi. Gözler şimdi de Ocak 2022 enflasyon raporuna çevrildi. Merkez Bankası, yılın ilk enflasyon raporunu açıklayacağı tarihi duyurdu. 

MERKEZ BANKASI ENFLASYON RAPORUNU NE ZAMAN AÇIKLAYACAK?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın yılın ilk enflasyon raporunu açıklayacağı tarih belli oldu. Merkez Bankası'ndan yapılan açıklama doğrultusunda, 2022 yılının ilk enflasyon toplantısı 27 Ocak 2022 saat 10.30'da gerçekleştirilecek. Toplantı, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun sunumu ile Ankara'daki idare merkezinde yapılacak. 

şahap kavcıoğlu

Başkn Kavcıoğlu, toplantının ardından basın mensupları ve ekonomistler ile bir araya gelerek konu hakkındaki soruları cevaplayacak. Toplantı aynı zamanda bankanın internet sitesinden ve resmi Twitter ile Youtube hesaplarından canlı yayınlanacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@