TEB, İNG Bank, QNB Finansbank 120 Ay Vadeli 200 Bin TL Konut Kredisi Hesaplamaları!

Konut kredisi çekmek için maliyet araştırması yapanlar kredi faizlerini merak ediyorlar. TEB, QNB Finansbank ve İNG Bank yüzde kaç faizle konut kredisi veriyorlar? 200 Bin TL konut kredisi hesaplama..

Finans 06.05.2022 - 21:44 06.05.2022 - 21:45 Engin Uzunoğlu

Ev fiyatlarındaki yükselişlerin korkutucu seviyeye ulaşmasınına rdından insanlar ev satın almak için acele etmeye başladılar. Yeni zamlarla karşılaşmak istemeyenler yüksek konuıt kredisi faizlerini dahi göze alabiliyorlar. Enflasyon ortamında konut kredisi faizlerinin enflasyonun altında kalması da ciddi bir motivasyon kaynağı oluyor. Konut kredisi faizleri ne kadar oldu? Özel bankalardan konut kredisi çekmek avantajlı mı? 200 Bin TL konut kredisi çekenler ne kadar aylık taksit öderler? İşte konut kredisi ile alakalı merak edilen soruların tüm cevapları...

ÖZEL BANKALARDAN KONUT KREDİSİ ÇEKMEK AVANTAJLI MI?

Özel bankalardan konut kredisi kullanmak çoğu insanın gözünü korkutan bir hal aldı. Bir süredir kamu bankalarına kıyasla yüksek faizle konut kredisi veren özel bankalar son dönemlerde yeniden yoğun kredi başvurusu ile karşılaşmaya başladılar. Yüksek enflasyon karşısında özel bankaların yüksek olarak değerlendirilen konut kredisi faizleri bile cazip hale geldi. Yüzde 2,20 gibi faizle konut kredisi çekilmesi halinde bu enflasyon ortamında vatandaşlar reel olarak herhangi bir maddi kayba uğramıyorlar. 

120 AY VADELİ KONUT KREDİSİ İMKANALRI

Bankalar müşterilerine ev satın almak için sağladıkları nakit desteklerini konut kredisi kampanyaları aracılığıyla veriyorlar. Bu nakit desteklerini kullanan müşteriler bunu belirli koşullar dahilinde temin ediyorlar. Konut kredisi çekecek olanlar en fazla 120 aya kadar vade imkanından yararlanabiliyorlar. 10 yıllık vade süresine yayılan konut kredisi borcu çok daha ödenebilir bir seviyeye çekilmiş oluyor. Bu da vatandaşların ödeme eşiğini aşmadığı için sıklıkla kullanılabilir bir kredi türü olarak ortaya çıkıyor.

QNB FİNANSBANK 200 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

qnb finansbank 120 ay vadeli 200 bin tl konut kredisi hesaplama

QNB Finansbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 2,17 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi çekenler bankaya her ay 4.697 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 563.675 TL oluyor.

TEB 200 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

teb 200 bin tl konut kredisi hesaplama

TEB'den konut kredisi kullanılması halinde müşteriler aylık yüzde 1,95 kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi çekilmesi durumunda yalık taksit 4.326 TL olarak hesaplanıyor.

İNG BANK 200 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

ing bank 200 bin tl konut kredisi hesaplama

İNG Bank'ın konut kredisi faizi aylık yüzde 2,19 olarak açıklandı. 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi çekenlerin kredi taksitleri 4.731 TL, toplam kredi maliyeti de 567.785 TL olarak hesaplanıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@