TEB Yeni Duyurdu, 15 Bin TL Veriliyor! 3 Ay Ödemesiz, Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Türkiye'de nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarından yararlanarak finansal rahatlığa erişiyorlar. TEB de bu bankalardan birisi oldu.

TEB Yeni Duyurdu, 15 Bin TL Veriliyor! 3 Ay Ödemesiz, Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

Türkiye'de vatandaşlar ekonomik daralma nedeniyle bazı ihtiyaçlarını karşılayamaz ve bazı borçlarının ödemelerini de gerçekleştiremez hasle geldiler. Özellikle sabit gelirli vatandaşlar bu konu daha yoğun bir sorun yaşamaya başladılar. Yüksek enflasyon karşısında ne yapacaklarını bilemeyen bu vatandaşlar ise çıkış çaresini bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmakta buluyorlar.

Bankalardan ihtiyaç kredisi kullanarak geçici olarak bütçelerine bir rahatlık kazandıran vatandaşlar kolay ödeme seçenekleri ile de yaşanan finansal sorunları sona erdirme yönünde önemli bir adım atmış oluyorlar.

TEB'DEN 3 AY ERTELEMELİ İHTİYAÇ KREDİSİ

Bankaların ihtiyaç kredisi kampanyaları incelendiğinde ise TEB tarafından müşterilere uygulanan faiz oranı ve sağlanan imkanlar dikkat çekiyor. Hem düşük faizle ihtiyaç kredisi veren TEB hem de 3 ay ödeme erteleme gibi çok önemli bir imkanı müşterilerinin kullanımına sunuyor.

FAİZ ORANI MÜŞTERİDEN MÜŞTERİYE DEĞİŞİYOR

TEB ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında bir standart faiz bulunuyor ama bu faiz her müşteriye aynı şekilde uygulanmıyor. Bu faiz oranı belirlenirken müşterinin findeks puanına bakılarak karar veriyor. Findeks puanı yüksek olan müşteriler normalin dahi altında faizlerle ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar.

TEB'in ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere sağladığı imkanlardan olan 3 ay erteleme de oldukça merak ediliyor. Bu imkanı kullanmak tamamen müşterinin inisiyatifine bırakılıyor. Müşteriler talep ederlerse 3 ay ödeme erteleme fırsatı ile ihtiyaç kredisi kullanıyorlar. Böyle bir durumda 36 ay vadeli olarak alınan bir ihtiyaç kredisinin geri ödemesi 33 ay şeklinde hesaplanıyor. 3 aylık ödemesiz dönem de toplam vade süresinden çıkarılıyor.

3 ay ödeme ertelemeli ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler ilk 3 ay herhangi bir ödeme yapmıyorlar. Ardından 4. aydaki taksitte ise erteleme dönemindeki faiz tutarları normal taksitin üzerine eklenerek tahsil ediliyor.

15 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

TEB'den ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka açıklamasına göre aylık yüzde 1,59 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 15 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 579 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu tutarda ve vadede bir ihtiyaç kredisinin yıllık maliyeti ise yüzde 25,94 olarak açıklandı.

teb ihtiyaç kredisi hesaplama-1

TEB ihtiyaç kredisi masrafları hakkında da kampanya bilgilendirmesi yaptı. Buna göre TEB'den ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler kredi miktarlarının binde 5'ine denk gelen tutarı kredi tahsis ücreti olarak ödemekteler.

SONRAKİ HABER