TEB'den Faizleri Ve Taksitleri Düşüren İndirimli Konut Kredisi Kampanyası

Konut satın almak isteyenlere TEB'den indirimli konut kredisi müjdesi geldi. TEB indirimli konut kredisi şartları nelerdir, nasıl kullanılır? 

Finans 19.10.2021 - 23:56 20.10.2021 - 00:03 Engin Uzunoğlu

Konut satın almanın yüksek maliyetler gerektirmesinden dolayı bankalar konut kredisi kampanyalarını geliştirmeye ve güncellemeye devam ediyorlar. Ev finansmanı vererek müşterilerinin kolay bir şekilde ev sahibi olmalarını sağlayan bankalardan birisi de TEB olmaya devam ediyor. TEB'in en dikkat çeken kampanyalarından birisi de indirimli konut kredisi kampanyası oldu. TEB indirimli konut kredisi kampanyası nedir? 

TEB İNDİRİMLİ KONUT KREDİSİ KAMPANYASI 

Her banka tarafından farklı şartlarda konut kredisi kampanyaları düzenleniyor. Bazı bankalar ise konut kredisi kampanyalarında çeşitlendirmeye giderek tüm müşterilerini kapsayacak şekilde ev finansmanı veriyorlar. Bu bankalardan olan TEB de indirimli konut kredisi kampanyası ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. TEB indirimli konut kredisi kampanyası özellikleri nelerdir? 

İNDİRİMLİ KONUT KREDİSİ KOŞULALRI NELERDİR?

Konut kredisi kullanmak için TEB'e başvuru yapan müşteriler bu kredinin belirli bir miktarının geri ödemesini peşin olarak yaparak indirim hakkı elde edebiliyorlar. Bu şekilde konut kredisi taksitlerinin miktarı düşürülebiliyor. Birikmiş parası olan müşteriler peşin ödeme gerçekleştirerek TEB konut kredisini indirimli olarak kullanabiliyorlar. Aylık taksit ödemelerini azaltan bu müşterilerin kredi geri ödemelerinin yapılması daha kolay hale geliyor. Böylelikle rahat bir şekilde ev sahibi olunabiliyor. 

Müşteriler konut kredisi miktarlarının yüzde 1'i ile yüzde 5'i arasındaki tutarlarda peşin ödeme yapabiliyorlar. Böylelikle kredi faiz oranında da indirim sağlanıyor. Kullanılan konut kredisinin faiz maliyeti düşürülmüş oluyor. TEB müşterileri bu avantajı kullanarak oldukça uygun maliyetlerle hayallerindeki evlere sahip olabiliyorlar.

100 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

TEB konut kredisi kampanyasından yararlanarak kredi kullanan müşterilere 120 ay vadeli kredilerde aylık yüzde 1,61 oranında faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 1.887 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. 

100 bin tl konut kredisi maliyet hesaplama teb

Belirtilen şartlarda 100 Bin TL konut kredisi çeken TEB müşterilerine masraflar düştükten sonra 98.182 TL ödeme yapılıyor. Çekilen konut kredisinin toplam maliyeti ise 226.522 TL oluyor. Bu kreinin yıllık maliyeti ise yüzde 19,32 olarak açıklandı. 

İndirimli konut kredisi kullanımında ise bu maliyet hesaplamasında değişimler yapılıyor. Hem faiz oranlarında hem de kredi taksitlerinde düşüş gerçekleşiyor. Bu indirimin miktarı ise müşterinin yapacağı ödemeye bağlı olarak değişiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@