TEB'den Marifetli Hesap! Harcanınca Bozulmayan Vadeli Hesapla Birikimleriniz Kazanca Dönüşüyor

Türk Ekonomi Bankası (TEB), marifetli hesap ürünü ile mevduat sahiplerinin dikkatini çekecek bir atılıma imza attı. TEB vadeli mevduat hesabı faiz oranları listesi!

Finans 02.01.2022 - 09:36 02.01.2022 - 09:36 Gülcan Özer

Faiz oranlarını %20,00’ye kadar çıkaran TEB, aynı zamanda harcanınca bozulmayan vade özelliğiyle de büyük beğeni topluyor. Vadeli mevduat sahiplerinin iştahını kabartan bu hesaba ilişkin tüm önemli bilgiler haberimizde olacak. Özellikle döviz fiyatlarının düşmesi ile beraber Dolar ve Euro’ya yatırım yapanların büyük bir kısmı yönünü bankaların vadeli hesaplarına doğru çevirmeye başladı.

Bunu fırsat bilen bankalar, vadeli mevduat faiz oranlarını diğer bankalarla rekabet edebilecek seviyelere çekti. Oran konusunda bonkör davranan bankalardan biri olan TEB, %20,00 hoş geldin faizi ile liste başı olmayı başardı. Siz de mevduatınızı TEB’e yatırın, dilediğiniz zaman harcama yapabileceğiniz marifetli hesap ile hem normal hesabınızın özelliklerini kullanın, hem de gün sonu hesabınızda kalan mevduat üzerinden faiz getirisi elde edin.

TEB Marifetli Hesapta Yok Yok!

TEB marifetli hesabınızı TEB şubelerinden ve 0850 200 06 66 numaralı TEB iletişim merkezinden dilediğiniz zaman açtırabilirsiniz. CEPTETEB marifetli hesap adıyla da kullanılabilen bu hesap, aynı zamanda CEPTETEB mobilde ve internet bankacılığında aktif. Bu uygulamaları kullanarak standart hesabınızdaki bakiye ile marifetli hesap açabilirsiniz. Marifetli vadeli hesapta her akşam saat 17:00’de valör uygulanmakta.

17:00’den önce marifetli hesaba aktarılan tutarlar aynı gün, daha sonraki tutarlar ise ertesi gün valörüyle işlem görüyor. TL hesaplarda 90 gün boyunca hoş geldin faizinden yararlanabiliyorsunuz. Diğer para birimlerinde ise 30 gün boyunca size özel hoş geldin faizi avantajından faydalanabilirsiniz. 32 gün esnek vadeli marifetli hesabınıza 100.000 TL yatırdığınızda 32 günün sonunda 1.679,08 TL faiz geliri elde etmiş oluyorsunuz. Vadeyi bozmamanız halinde anaparanızla beraber 101.679,08 TL tutarındaki mevduatınızla daha fazla faiz getirisi elde edebiliyorsunuz.

Henüz TEB ile tanışmadıysanız cep telefonunuza CEPTETEB uygulamasını indirerek TEB dünyasına ilk adımınızı atabilirsiniz. Şubeye gitmeden oturduğunuz yerden görüntülü görüşme yoluyla hesabınızı açabilir, daha sonra standart cari hesabınıza para aktarıp marifetli hesabınızı hemen açabilirsiniz.

Hoş geldin faizi alabilmek için marifetli hesabınıza en az 2.000 TL yatırmanız gerekmektedir. Bu faiz oranı için en yüksek tutar ise 1.000.000 TL’dir. Bu aralıktaki mevduatınız için %20,00 hoş geldin faizinden yararlanabilir, paranızın değerini korumanın yanı sıra mevduat faizi elde ederek kazancınızı artırabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@