Tehlike Çanları Çalıyor! Altın Fiyatları Düşmeye Devam Edecek Mi?

Altın fiyatlarında düşme devam edecek mi? Altını olanlar, düğün yapanlar, yapacaklar, borcu olanlar merak ederken uzman isimler altın fiyatlarını değerlendirdiler.

Finans 09.09.2021 - 14:56 09.09.2021 - 14:56 Mustafa KARAGÖZ
"

Altın fiyatlarında yaşanan geri çekilme yatırımcıları endişelendirmeye başladı. Altın birikimi olanlar ons altında yaşanan gelişmeler ve FED kaynaklı gelebilecek hamleler nedeniyle nasıl bir strateji izleyeceklerini belirlemeye çalışıyorlar. Uzman isimler ise altın fiyatlarının geleceğine dair açıklamalarda bulunuyorlar. 

ALTIN FİYATLARI YÜKSELECEK Mİ? DÜŞECEK Mİ? UZMAN İSİM AÇIKLADI

Piyasaların takip edilen isimlerinden biri olan Piyasa Uzmanı Tunç Şatıroğlu altın fiyatlarını kısa ve orta vadeli süreçte ele aldı. Altın fiyatlarının nasıl bir yol izleyeceğini ele alan uzman isim ABD'den gelebilecek haberlere değindi. 

Tunç Şatıroğlu değerlendirmelerinde altın fiyatlarının ABD piyasalarının toparlanamaması üzerinde düştüğünü söyleyen ünlü ekonomist altında biraz daha satış gelirse sat konumuna geçileceğini ifade etti. Altına dair konuşmasında ekonomist Şatıroğlu ""Altın dün ABD toparlanmayınca düşmeye devam etti. Şu anda henüz yükselen kanalın içinde ve hareketli ortalama sınırında olduğu için SAT konumuna geçmedi. Lakin biraz daha satış gelirse SAT konumuna geçecektir." açıklamasında bulundu. 

Gümüş fiyatlarını da değerlendiren uzman isim, gümüşün de kanalık sınırında olduğunu ifade ederek ons gümüşün 23.78 dolar bandının altına çekilmesi durumunda sat konumuna döneceğini ifade etti.

Para piyasaları uzmanı Tunç Şatıroğlu piyasalara dair değerlendirmesinde "ABD seansı ve altının yönü önemli bugün.Bir ürün veya hizmetin fiyatına " dolar kuru arttı" diye zam yapılıyor veya dolar kurunun artması zammın bahanesi oluyorsa, dolar kuru da doğrudan politika faizinden yani para politikasından etkileniyorsa o zaman para politikası belirlenirken çekirdek enflasyona bakmak yanlış." ifadelerini kullandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@