Tek Kalemde Motorin Fiyatlarına 43 Kuruşluk Zam! Fiyatlara Yansıyacak Mı? Açıklandı

EPGİS sosyal medya hesabından yapmış olduğu son dakika açıklaması ile akaryakıt fiyatlarına zam yapıldığını duyurdu. Motorin litre fiyatlarına yapılan zammın pompaya yansıyıp yansımayacağı açıklandı.

Gündem 28.09.2021 - 17:38 28.09.2021 - 17:38 Mustafa KARAGÖZ

Son dönemlerde enerji fiyatlarının yukarı doğru tırmanışı sürücüler için kötü haberin her an gelebileceği anlamını taşıyordu. Özellikle brent petrol fiyatlarında yaşanan fiyat artışının yüksek tutarlı zam olacağı yönünde uyarılar gelmişti. 

MOTORİN LİTRE FİYATLARINA ZAM

Akaryakıt fiyatlarına sık sık uyarıların geldiği eylül sonunda ise zam haberi motorin litre fiyatları için geldi. 

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile motorine zam geldiğini duyurdu. Kurumun resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda motorinin litre fiyatlarına bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 43 kuruşluk zam yapıldığı açıklandı. 

EPGİS basın açıklamasının devamında ise söz konusu zammın pompa fiyatlarına yansımayacağı, fiyat artışlarının EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılanacağını duyurdu. 

EPGİS'in Zam Duyurusu

Motorin zammına dair yayımlanan açıklamada "Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 29/09/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 43 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır." ifadeleri yer aldı. 

Motorin fiyatlarına gelen zamma dair ilk değerlendirmelerde ise dolar kurunda yaşanan yükselme gösteriliyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@