Tek Kuruş Peşinat Ödemesi Olmadan Ev Sahibi Yapan Konut Kredisi Kampanyası TEB'de!

Ev sahibi olmak isteyen ama peşinatı olmayanlar için TEB tarafından Yüzde 100 konut kredisi kampanyası başlatıldı. TEB Yüzde 100 konut Kredisi Kampanyası özellikleri nelerdir? 

Finans 23.10.2021 - 19:28 23.10.2021 - 19:36 Engin Uzunoğlu

Ekonomide meydana gelen gerilemelerden dolayı vatandaşlar panik halinde erteledikleri konut satın alma planlarını öne çekmek zorunda kaldılar. Döviz kurlarındaki yükselişler ve bu yükselişlerin devam edeceği endişesi ile konut fiyatlarında astronomik fiyat artışları gerçekleşebileceği düşüncesi ile zamlar devreye girmeden ev satın almak isteyenlerin sayısı arttı. Bu da bankaların konut klredisi kampanyalarına büyük bir ilgi doğmasına neden oldu. 

TEB YÜZDE 100 KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Peşinat ödemesi yapmadan ev sahibi olmak isteyenler yalnızca özel kredi kampanyalarını kullarak konut kredisi çekit ev satın alabiliyorlar. Böyle bir kredi kampanyasını da TEB duyurdu. TEB'in ilan ettiği Yüzde 100 Konut Kredisi Kampanyası ile ev sahibi olmanın şartları bir hayli kolaylaştı. Peki TEB Yüzde 100 Konut Kredisi Kampanyası nedir, şartları nelerdir? Ğeşinat ödemeden ev sahibi nasıl olunur? 

TEB'DEN PEŞİNATSIZ EV SATIN ALDIRAN KONUT KREDİSİ

TEB müşterileri satın almak istedikleri konutu peşinat ödemesi yapmadan satın alabiliyorlar. Bunun için düzenlenen Yüzde 100 Konut Kredisi Kampanyası kapsamında ilk önce satın alınmak istenen konut için ekspertiz değeri belirleniyor. Bu ekspertiz değeri üzerinden yüzde 74 oranında kredilendirme yapılıyor. 200 Bin TL ekspertiz değeri olan bir konut için müşterilere 150 Bin TL konut kredisi veriliyor. 

Kalan yüzde 25'lik açık için müşterilerden nakit karşılık veya ikinci bir gayrimenkul ipoteği talep ediliyor. Bu şekilde yüzde 25'lik kısımda kredilendirilerek müşterilerin tek kurul peşinat ödemesi yapmadan ev sarın almalarına imkan sağlanıyor. 

Müşteriler kredi geri ödemelerini yapmaya başladıklarında ikinci ipotek karşılığında verilen kredi tutarı kadar ödeme yaptıklarında bu ipotek kaldırılıyor. İki ipoteğin kaldırılması için tüm kredi borcunun kapanması beklenmiyor. 

100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

teb konut kredisi hesaplama 100 bin lira

TEB'den konut kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,61 kredi faizi uygulanıyor. TEB müşterileri konut kredilerini 120 aya kadar vadelendirebiliyorlar. Böylelikle 10 yılolık vadeye taksitler bölünebiliyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 1.887 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyet oranının ise yüzde 21 olduğu açıklandı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@